Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-15 11:56
MG / Krzysztof Bronk - vaticannews.va

Dzień Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie

Łaciński Patriarcha Jerozolimy ustanowił doroczny Dzień Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie. Po raz pierwszy będzie on obchodzony 27 czerwca. Centralnym punktem będzie Msza w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie.

Autor/źródło: vaticannews.va

Abp Pierbattista Pizzaballa zapowiedział też, że przy tej okazji odbędzie się uroczyste zawierzenie Bliskiego Wschodu Świętej Rodzinie. Patriarsze Jerozolimy będą towarzyszyć w tym akcie katoliccy biskupi Ziemi Świętej.


Podczas uroczystości poświęcona też zostanie ikona Świętej Rodziny, która wyruszy w peregrynację po krajach Bliskiego Wschodu, rozpoczynając od Libanu, aby 8 grudnia na zakończenie Roku Św. Józefa trafić do Rzymu. Ikona jest reprodukcją obrazu, który znajduje się w Nazarecie w kościele św. Józefa. Zgodnie z tradycją świątynia ta została zbudowana na miejscu, gdzie miał się znajdować dom Oblubieńca Maryi.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-15 10:30:11
miniaturka

Müller: liczba osób zaszczepionych zbyt mała, musimy się obawiać czwartej fali

Musimy się obawiać czwartej fali koronawirusa, bo liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca, choć oczywiście większa, niż deklarowaliśmy, że będzie - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
2021-06-15 11:38:37
miniaturka

Prawo.pl: odszkodowania za odczyny poszczepienne coraz bliżej

Ministerstwo Zdrowia kończy prace nad ostateczną wersją projektu tzw. ustawy o funduszu kompensacyjnym. Przewidziano w niej, że osoby, u których wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne, nie zapłacą podatku od otrzymanych odszkodowań - donosi portal Prawo.pl.
2021-06-15 11:53:37
miniaturka

Działania Narodowego Banku Polskiego w czasie pandemii COVID-19

W poprzednich tekstach pisaliśmy o roli banku centralnego i czym różni się on od banków komercyjnych. Ostatni rok, ze względu na pandemię COVID-19 był jednak niezwykły dla ekonomii i systemu finansowego. Warto więc przedstawić, jakie działania podjął Narodowy Bank Polski dla przeciwdziałania ekonomicznym skutkom pandemii i na ile okazały się one skuteczne.
2021-06-15 12:31:12
miniaturka

PIE: w czerwcu wzrost cen powinien spowolnić do ok. 4,5 proc.

Inflacja w maju prawdopodobnie osiągnęła najwyższy poziom w tym roku - ocenia w komentarzu do danych GUS Polski Instytutu Ekonomiczny. Według analityków w czerwcu inflacja rozpocznie trend spadkowy – wzrost cen powinien spowolnić do ok. 4,5 proc., m.in wskutek mniejszej podwyżki cen paliw.
2021-06-15 12:38:42
miniaturka

Ks. Dolindo wobec starcia cywilizacji życia z cywilizacją śmierci

Ks. Dolindo za swojego życia piętnował herezje, które, niestety, wciąż są popularne. Co ten niezwykły kapłan pisał o Apokalipsie? Jakie przesłanie kieruje do nas dziś? Sporo miejsca ks. Dolindo poświęcił nikolaitom. Kim byli nikolaici? O tym dziś pewnie mało kto pamięta...
2021-06-15 12:52:40
miniaturka

Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II w Mikstacie

Mikstat: Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy, zatroskanym o każdego człowieka, co podkreślił Abp Mieczysław Mokrzycki w homilii podczas przekazania Jego relikwii.