Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-10 15:58
S. Zielińska / Robert Adamczyk

Dzień ewangelizacyjny w licheńskim Sanktuarium

W niedzielę, 12 sierpnia, na terenie licheńskiego Sanktuarium w godz. od 10.00 do 16.00 odbędzie się II Licheński Dzień Ewangelizacyjny.

Autor/źródło: Sanktuarium Maryjne Licheń Stary

Oprócz gospodarzy, chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilkanaście wspólnot z terenu diecezji włocławskiej, m.in. z Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Koła, Zduńskiej Woli oraz Sadlna. Łącznie tego dnia w Licheniu pojawi się ponad 100 wolontariuszy, z którymi będzie można porozmawiać oraz skorzystać z modlitwy wstawienniczej.  

„W ramach tego dnia zostanie także przygotowany specjalny program artystyczny po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 na scenie zlokalizowanej na trawniku przy licheńskiej golgocie” – powiedział ks. Rafał Krauze MIC, prowincjalny duszpasterz powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

Licheński Dzień Ewangelizacyjny zapoczątkowany został w ubiegłym roku z okazji przypadającego jubileuszu 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Do wspólnej modlitwy oraz rozmów zapraszają: licheńska wspólnota „Ekipa dla Jezusa”, a także członkowie nowoutworzonego Ewangelizacyjnego Licheńskiego Ośrodka KECHARITOMENE, działającego w ramach Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań.


Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu StarymPodziel się tym materiałem z innymi: