Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-06 09:32
Waldemar Wesołowski

Dzień Dziecka z legnicką Caritas

Po raz kolejny legnicka Caritas przy wsparciu władz Legnicy, różnych instytucji oraz sponsorów zorganizowała Dzień Dziecka. Odbył się on 4 czerwca.

Uroczystość rozpoczęła się o g. 10 Mszą św. w Katedrze pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie w korowodzie prowadzonym przez orkiestrę kopalni Turów, dzieci przeszły do Parku Miejskiego, a dokładnie na kompleks sportowy przy stadionie miejskim.

Tam blisko 3,5 tys. osób rozpoczęło wspólną zabawę. Było mnóstwo atrakcji. Miasteczko dmuchawców, koło fortuny. Były też liczne gry i zabawy. Na scenie prezentowane były występy artystyczne, wszystko w wykonaniu dzieci. Jak zawsze, było dużo muzyki i uśmiechu. Przygotowano także posiłek dla wszystkich uczestników. Nie mogło też zabraknąć lodów i słodyczy.

Po raz kolejny wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez sieć sklepów Biedronka, która była sponsorem strategicznym festynu. Wielką popularnością cieszyły się pokazy straży pożarnej, policji, straży miejskiej, służby celnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Relacja i obszerna galeria zdjęć na stronie Radia Plus Legnica, www.legnica.fm

Ks. Waldemar Wesołowski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy