Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-16 12:32
AC / 3plus.pl

Duża rodzina w XXI wieku? Zjazd, który promuje pozytywny wizerunek rodzin wielodzietnych

Od 25 do 27 czerwca w Warszawie będzie miał miejsce IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Organizatorem jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, który pragnie promować pozytywny wizerunek większej rodziny. Temat zjazdu to: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.

Autor/źródło: Vitolda Klein, unsplash.com, free

Już po raz dziewiąty odbędzie się coroczne święto rodzinne: Zjazd Dużych Rodzin. W pierwszy weekend wakacji, tj. 25-27 czerwca 2021 r. do Warszawy przyjadą rodzice i dzieci z całego kraju, aby wspólnie – choć jeszcze w obostrzeniach epidemiologicznych – inspirować się, wymieniać doświadczeniami i pokazywać, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa.

Tegoroczny IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin koncentruje się na trzech aspektach, które zawierają się w haśle: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”. W programie nie zabraknie elementów folklorystycznych: rodziny przywiozą ze sobą stroje i rekwizyty ludowe, by zaprezentować się podczas wieczoru „Małych Ojczyzn” oraz wieczoru kresowego – wszystko zgodnie z obowiązującymi wymogami pandemicznymi, w trosce o zdrowie uczestników Zjazdu.

Mimo ogromnych pragnień organizatorów, nie mogli oni odpowiedzieć w pełni na zapotrzebowanie i zaprosić w tym roku wszystkich chętnych. Ograniczenia związane z pandemią Covid-19 nie pozwalają na organizację tego wydarzenia w pełnym wymiarze.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zaproponował uczestnictwo rodzinom, które nie brały dotychczas udziału w Zjazdach Dużych Rodzin. „Chcieliśmy, aby jak największe grono rodzin doświadczyło atmosfery Zjazdu i poczucia wspólnoty, jakie daje bycie członkiem Związku Dużych Rodzin Trzy Plus” - podkreślili.

Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom, najważniejsze sobotnie wydarzenia będą transmitowane online wg planu, który znajduje się na stronie 3plus.pl. Organizatorzy mają jednocześnie wielką nadzieję, że w przyszłym roku będą mogli zorganizować duży Zjazd w terenie, we współpracy z samorządem lokalnym, a rodziny będą mogły gościć się wzajemnie, bez obaw o własne zdrowie i życie. „Wszystkich, którzy nie zostali zaproszeni na Zjazd Dużych Rodzin 2021, zapraszamy do mediów społecznościowych i na stronę www. Bądźmy razem w sobotę 26 czerwca, także online” - zachęcają organizatorzy.

źródło: 3plus.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-16 10:49:33
miniaturka

Rodzicielstwo to nie aplikacja

„Inicjatywy takie jak in vitro dla wszystkich dają nam do zrozumienia, że można się obejść bez ojca. Kryzys ojcostwa sprawia, że jako ojcowie nie mamy oparcia we wzorcach światowych, pogańskich. Nie pozostaje nam nic innego jak wsłuchać się w Objawienie Ojca i przyjąć św. Józefa za patrona” – radzi Fabrice Hadjadj, ojciec dziewięciorga dzieci.
2021-06-16 11:10:35
miniaturka

Austria: w szkołach obowiązkowa religia lub etyka

Zapowiedziane przez min. Czarnka obowiązkowe uczestnictwo w lekcjach religii lub etyki w szkołach spotkało się z ostrą krytyką. Tymczasem w Austrii taki obligatoryjny przedmiot również wprowadzany jest do programu nauczania, a religia i etyka postrzegane są jako integralnie powiązane ze sobą
2021-06-16 11:31:13
miniaturka

Trójpodział polskiego Kościoła – problem czy szansa?

Jacek Wojtysiak w tekście „Trzy Kościoły” („Gość Niedzielny”) przygląda się sytuacji Kościoła w Polsce. Jak pisze, zwykle funkcjonuje podział na Kościół otwarty i zamknięty, on jednak proponuje spojrzeć na trzy modele polskiego katolicyzmu: tradycyjny, charyzmatyczny i liberalny.
2021-06-16 12:49:32
miniaturka

Argentyna: dziennikarze opłacani przez Planned Parenthood tworzą listy proskrypcyjne

W niedzielę grupa dziennikarzy z Argentyny, finansowana przez międzynarodową organizację aborcyjną Planned Parenthood, opublikowała „czarną listę” zawierającą osoby, partie i organizacje, które prezentują postawy pro-life.
2021-06-16 13:01:44
miniaturka

Ochrona zwierząt przed mową nienawiści. Kolejny absurd poprawności politycznej

„Czy powinniśmy chronić zwierzęta przed mową nienawiści?” – to tytuł artykułu napisanego przez dwóch naukowców z Uniwersytetu w Sheffield. Przekonują oni, że przed mową nienawiści trzeba chronić nie tylko ludzi – zwierzęta też. Jest przecież mnóstwo sformułowań, które godzą w uczucia zwierząt i je krzywdzą.
2021-06-16 13:45:54
miniaturka

Centrum Wdrożeń Technologii Przemysłowych

Obecnie w Polsce istnieje kilkanaście lub kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset tysięcy innowacyjnych modeli, prototypów lub nawet już gotowych produktów a także różnych rozwiązań technologicznych, które nie doczekały się wdrożenia przemysłowego.