Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-15 09:25
AC

Dustin Colquitt w filmie o ochronie życia: „to szalone, że aborcja jest legalna!”

„Podnoszę głos w imieniu tych, co nie mogą mówić, w imieniu bezbronnych i zapraszam was do zrobienia tego samego” – apeluje utytułowany sportowiec Dustin Colquitt w filmie o ochronie życia.

Autor/źródło: Jeffrey Beall - Own work, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

To „szalone, że aborcja jest legalna” – mówi Dustin Colquitt w filmie powstałym dla grupy LiveAction zajmującej się ochroną życia. Colquitt to zawodowy sportowiec, który w 2020 roku wygrał Super Bowl, finał National Football League (NFL).

W stanie Kansas w ciągu minionych lat wiele się zmieniło. Zabroniono aborcji po 22 tygodniu ciąży. Na tym etapie ciąży niemowlęta są w stanie przeżyć poza brzuszkiem mamy. Obywatele nie są już zmuszani do finansowania aborcji z podatków lub składek ubezpieczeniowych. Pięć lat temu Kansas było pierwszym stanem, który zakazał aborcji w drugim trymestrze ciąży, w którym nienarodzone ciało dziecka jest rozszarpywane. O tym wszystkim przypomina sportowiec, gdy mówi o postępie w ochronie życia.

Jednak postępom tym zagraża niedawne orzeczenie Sądu Najwyższego Kansas. W 2020 roku sąd uznał, że istnieje prawo do aborcji. „Podnoszę głos w imię pozbawionych głosu i zapraszam was do zrobienia tego samego” – apeluje więc Colquitt.

Dustin Colquitt wstąpił do Kościoła katolickiego jako dorosły i ma pięcioro dzieci.

źródło za: kath.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-14 12:48:54
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Postawa Kaina powtarza się w historii ludzkości - wobec naszych słabości i grzechów usiłujemy uciec przed Bogiem, nie rozumiejąc, że to droga do nikąd
2021-02-14 16:40:07
miniaturka

Abp Damaszku: wojna w Syrii to najokrutniejsza tragedia od czasów II wojny światowej

Maronicki arcybiskup Damaszku, Samir Nassar, nazwał wojnę w Syrii „najokrutniejszą tragedią, jaką świat widział od czasów drugiej wojny światowej”. Bilans wojny to ponad 950 tys. zabitych, 200 tys. zaginionych i niezliczona rzesza uchodźców
2021-02-15 08:56:18
miniaturka

Rusza testowanie nauczycieli przedszkoli na obecność SARS-CoV-2

W poniedziałek rozpoczynają się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Badanie jest dobrowolne i bezpłatne. Testowanie nauczycieli z tej grupy potrwa do 19 lutego.
2021-02-15 09:56:59
miniaturka

Kiedy zaczyna się życie człowieka? Ponad połowa Polaków uważa, że w chwili poczęcia

Jak wynika z sondażu, opublikowanego przez portal wPolityce.pl, ponad połowa Polaków – 53 proc. – uważa, że życie człowieka rozpoczyna się w chwili poczęcia. Z drugiej strony zdaniem 41 proc. życie rozpoczyna się w chwili narodzin.
2021-02-15 10:27:14
miniaturka

W tym roku obrzęd posypania głów popiołem będzie wyglądał inaczej!

Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała notę określającą procedury, których kapłani na całym świecie mają przestrzegać przy obrzędzie posypania głów popiołem w Środę Popielcową. Dzień ten rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu.
2021-02-15 11:01:23
miniaturka

Sonda Al-Amal przesłała pierwsze zdjęcie Marsa!

Sonda kosmiczna Al-Amal, z arab. Nadzieja, wystrzelona w lipcu zeszłego roku przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, wysłała swoje pierwsze zdjęcie Marsa – poinformowała krajowa agencja kosmiczna.