Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-26 16:10
S. Zielińska / Marcin Czakon

"Duchowy prezent na Dzień Dziecka" - Krucjata modlitwy za młode pokolenie

Zamiast kolejnej zabawki, lizaka czy maskotki podaruj dziecku na Dzień Dziecka pisemną deklarację modlitwy i duchowej walki. Akademia Młodzieżowa z Lublina zachęca do modlitwy w odpowiedzi na współczesne problemy młodego pokolenia.

Autor/źródło: Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej

Akacja modlitewna nazywa się „Duchowy prezent na Dzień Dziecka” i jest bardzo prosta. Rodzice, dziadkowie czy inni dorośli, którzy chcieliby sprawić swojemu dziecku duchowy prezent, wypełniają deklarację na stronie internetowej. Organizatorzy przesyłają pocztą tradycyjną deklarację, czyli piękne obrazki, na których wpisuje się imię i nazwisko dziecka, ilość dni deklarowanej modlitwy i walki duchowej oraz składa się swój podpis. Duchowa walka to deklaracja umartwienia, postu lub innego postanowienia ofiarowanego w intencji danego dziecka lub młodego człowieka. Tak przygotowany prezent wręcza się dziecku z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy proszą również o przesłanie informacji o zadeklarowanej modlitwie do sekretariatu akcji. Na mapie zaznaczane są parafie, do których dotarła akcja i gdzie podjęto modlitwę za dzieci. 

Pomysł na taką formę prezentu zrodził się z dużej liczby próśb o modlitwę - za konkretne dzieci, w szczególnie trudnych sprawach wychowawczych - które wpływały do Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie.

– Zgłaszało się do nas bardzo wiele osób – rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców z prośbą o wsparcie modlitewne za dzieci i młodzież. Pojawiają się przede wszystkim problemy wychowawcze, najczęściej zniewolenia od komputera i problemy alkoholowe, załamanie relacji rodzinnych i problemy szkolne, a także prośby o odnalezienie właściwej drogi życiowej. Dlatego postanowiliśmy jakoś tę modlitwę zorganizować, by móc zaoferować ją jak największej liczbie osób – opowiada ksiądz Piotr Kawałko opiekun Bractwa Różańcowego i proboszcz parafii św. Mikołaja w Lublinie.

W parafii św. Mikołaja w Lublinie od wielu lat trwa nieustanna modlitwa za młode pokolenie. Parafianie codziennie odmawiają różaniec w tych intencjach. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się specjalne nabożeństwa różańcowe we wszystkich intencjach związanych z trudnymi sprawami wychowawczymi. 

– W naszej parafii powstała również Akademia Młodzieżowa, czyli wspólnota, której zadaniem jest prowadzenie duszpasterstwa młodzieży. Prowadzimy telewizję oraz teatry młodzieżowe, przygotowujemy filmy i przedstawienia o tematyce religijnej, działamy w 6 parafiach na terenie archidiecezji lubelskiej. Akademia to nasza odpowiedź na problemy wychowawcze współczesności i sposób na katolickie wychowanie młodzieży. Prowadzimy formację religijną i uczymy młodych służby dla Boga i drugiego człowieka. To nasza młodzież oraz absolwenci Akademii wymyślili „Duchowy Prezent na Dzień Dziecka” – mówi Wacław Czakon pomysłodawca i dyrektor Akademii Młodzieżowej.

Za patronkę akcji „Duchowy Prezent na Dzień Dziecka” wybrali Matkę Bożą Nieustającej Pomocy z powodu Jej specjalizacji w modlitwach za młodych i walce ze złym duchem. 

– Młode pokolenie jest w dzisiejszych czasach atakowane, kuszone, a nawet zniewalane przez złego ducha. Jedyną ucieczką dla nich jest bezwarunkowe zawierzenie się miłości Boga, który leczy wszystkie rany i daje siłę do przezwyciężenia słabości – piszą pomysłodawcy na stronie akcji: bractworozancowe.pl/duchowyprezent/

W dniu 24 czerwca odprawiona zostanie Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie dziękczynieniem za owoce akcji modlitewnej oraz za wszystkich, którzy podjęli się modlitwy.


Harmonogram akcji:

od 24 kwietnia – sekretariat akcji „Duchowy prezent na Dzień Dziecka” przyjmuje zamówienia i przesyła wszystkim zainteresowanym „Duchowe prezenty dla dzieci” – deklaracje modlitwy rodziców za dzieci.

5 maja, godz. 18.00 – Nabożeństwo Bractwa Różańcowego w kościele św. Mikołaja w Lublinie. Świadectwo i konferencja dla rodziców o zagrożeniach duchowych młodego pokolenia.

1 czerwca, Dzień Dziecka – wręczanie Duchowych prezentów dzieciom. Msze św. w intencji dzieci, rodzin i młodego pokolenia organizowane przez księży proboszczów w swoich parafiach – oficjalne podjęcie deklaracji przez rodziców.

2 czerwca, godz. 18.00 – Nabożeństwo Bractwa Różańcowego w kościele św. Mikołaja w Lublinie. Świadectwo gościa specjalnego: Lech Dokowicz – polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, pomysłodawca akcji „Różaniec do granic”.

24 czerwca, godz. 11.30 – Suma odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy (patronki akcji „Duchowy prezent na Dzień Dziecka”) – modlitewne dziękczynienie.


Wszelkie szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie:  bractworozancowe.pl/duchowyprezent


Kontakt: 

Marcin Czakon

kom. 513 056 951 

Parafia pw. św. Mikołaja, Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej

ul. ks. Michała Słowikowskiego 1

20-124 Lublin

e-mail: duchowyprezent@bractworozancowe.pl

tel. 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00)

Źródło: Marcin Czakon, Bractwo Różańcowe Akademii MłodzieżowejPodziel się tym materiałem z innymi: