Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-16 10:44
S. Zielińska / Michał Król SJ

Dublin: od 50 lat pomaga ubogim, w sierpniu przyjmie Papieża

Ojciec Święty podczas swojej wizyty w Irlandii odwiedzi dzienne centrum pomocy dla potrzebujących, które założył br. Kevin Crowley OFMCap. 83-letni zakonnik cieszy się wśród ludzi opinią świętości.

Autor/źródło: Pixabay, Staropramen, licencja: CC0

Nie jestem święty, po prostu kocham ludzi i chcę z nimi dzielić ich radości i smutki – mówi brat Kevin Crowley, założyciel kapucyńskiego centrum pomocy dla potrzebujących w Dublinie. Jego centrum żywi codziennie setki osób. Jest to jedno z nielicznych miejsc, które odwiedzi Papież Franciszek podczas swej wizyty w Irlandii z okazji Światowego Spotkania Rodzin. 

83-letni kapucyn założył ten ośrodek niespełna 50 lat temu i od tamtego czasu nieustannie w nim pracuje, żywiąc i ubierając bezdomnych, których w Irlandii stale przybywa. „Kiedy widziałem ludzi chodzących do naszego kościoła, którzy krążą po ulicach i wybierają jedzenie ze śmietników, są wyganiani z różnych miejsc i nie mają gdzie się podziać w ciągu dnia, musiałem zrobić coś, aby pomóc im zachować trochę godności i szacunku” – mówi br. Crowley.

Kiedy 1969 r. otwarto centrum dla potrzebujących, korzystało z niego 50 osób. Dziś wolontariusze podają śniadanie dla około 300 osób i kolację dla 600. Z cotygodniowych paczek żywnościowych korzysta w każdą środę niemal 1600 osób. To hańba, że w 2018 r. mamy jeszcze tak wiele osób, które nie mają co jeść – konkluduje irlandzki zakonnik i dodaje – nasz rząd mówi, że sytuacja z bezdomnymi się uspokoiła – to nieprawda.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-16 09:24:47
miniaturka

Papież: przeznaczeniem człowieka chwała z Bogiem w niebie

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Papież zwrócił uwagę na pragnienie Boga, który chce zbawić całego człowieka, a więc jego duszę i ciało. Franciszek mówił o tym w czasie rozważania przed modlitwą „Anioł Pański”.
2018-08-16 09:37:19
miniaturka

Kard. Bagnasco: znajdźmy siłę do podniesienia się po tragedii

Kościół we Włoszech solidaryzuje się z ofiarami zawalenia się wiaduktu pod Genuą. Przewodniczący konferencji episkopatu tego kraju zapewnił o modlitewnej i duchowej bliskości z osobami pogrążonymi w żałobie i zaniepokojonymi o los bliskich.
2018-08-16 10:22:38
miniaturka

Papieska modlitwa za ofiary tragedii w Genui

Papież Franciszek modlił się za ofiary tragedii w Genui, gdzie 14 sierpnia zawalił się wiadukt na autostradzie.
2018-08-16 11:16:44
miniaturka

Hiszpańskie misteria o Wniebowziętej

Wniebowzięcie Matki Bożej jest jednym z najbardziej popularnych świąt maryjnych w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Ma ono długą historię i jest bogate w liczne lokalne tradycje.
2018-08-16 11:50:38
miniaturka

Nowy substytut w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej

Papież Franciszek mianował nowego substytuta w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Został nim pochodzący z Wenezueli 58-letni abp Edgar Peña Parra.
2018-08-16 12:18:26
miniaturka

Mieszkańcy Ukrainy pielgrzymują do sanktuariów maryjnych

Piesza pielgrzymka archidiecezji lwowskiej wyruszyła do leżącego koło Przemyśla sanktuarium maryjnego w Kalwarii Pacławskiej.