Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-31 15:18
Anna Bajon / KAI

Dublin: 2/3 Irlandczyków za dalszym transmitowaniem dzwonów na „Anioł Pański”.

Ponad dwie trzecie Irlandczyków opowiedziało się za tym, aby media publiczne nadal transmitowały dzwony wzywające do modlitwy „Anioł Pański” – wynika z sondażu przeprowadzonego 26 października.

Autor/źródło: Pixabay, dimitrisvetsikas1969, licencja: CC0

RTE – publiczne radio i telewizja zadały pytanie o dalszą obecność nadawanych w południe i o godz. 18.00 dzwonów na „Anioł Pański” - „Angelus Bells”, przy okazji przeprowadzonych w minioną niedzielę wyborów prezydenckich.

Od 1962 roku irlandzka telewizja publiczna emituje codziennie o godz. 18.00, przed wiadomościami wieczornymi wideo przedstawiające osoby trwające na modlitwie lub w milczącej modlitwie. Dzwony nadawane są także o 12.00 i 18.00 w radio publicznym. 68 procent respondentów opowiedziało się z dalszą emisją „Angelus Bells”, 21 procent za zaprzestaniem emisji, a 11 procent odmówiło komentarza. Emisja dzwonów RTE na Anioł Pański nie obejmuje odmawiania. Raport wykonawczy RTE z 2015 r. przytoczył opinię jednego z widzów, który podsumował swój pogląd słowami: „dla człowieka wierzącego jest to chwila łaski; dla osoby niewierzącej - chwila spokoju. Dlaczego jej nie lubić?”.

st (KAI/Catholic Herald) / Dublin


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Irlandia, Anioł Pański, Dublin, Angelus Bells, dzwony