Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-10-09 12:40
Maciej Górnicki / Episkopat.pl

Drugi dzień 384. Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski

Wystąpienie abp. Giovanni Dal Toso, sekretarza pomocniczego Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych oraz sprawy liturgiczne to tematy, którymi zajmują się biskupi w drugim dniu trwających w Warszawie obrad 384. zebrania plenarnego.

Autor/źródło: flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Wczoraj biskupi rozmawiali m.in. o formacji kapłańskiej. Dokonali też wyborów do gremiów Episkopatu i instytucji kościelnych. Wieczorem wzięli udział w obchodach 100-lecia ustanowienia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.


Gościem obrad biskupów jest abp Giovanni Pietro Dal Toso, którego wystąpienia wysłuchają dziś biskupi. Jego wizyta w Polsce jest związana z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, jakim jest październik 2019 roku. Również dzisiaj obradujący wysłuchają bp. Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który powie m.in. o pracach związanych z tłumaczeniem kolejnych tekstów Mszału rzymskiego oraz z odnowioną księgą obrzędów bierzmowania.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: kep, episkopat, Zebranie plenarne, nadzwyczajny miesiąc misyjny, liturgika, Giovanni Pietro Dal Toso