Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-06-29 18:15
ek / KAI

Droga Abrahama: ekstremalna wyprawa tylko dla mężczyzn

Uczestnicy nie zabierają w drogę pieniędzy ani telefonów komórkowych, nie ma też wyznaczonej trasy. Cel – doświadczenie Bożej obecności podczas drogi, budowanie relacji, wspieranie i otwartość na doświadczenie pomocy.

Ta wyjątkowa pielgrzymka dla mężczyzn odbędzie się w dniach 6 - 15 lipca br. 

– Osoby pielgrzymujące idą w dwójkach, przeznaczając pół dnia marszu na na modlitwę w ciszy i wysłuchanie konferencji z odtwarzaczy MP3, które są jedyną elektroniką, jaką posiadają. Wędrówka po mazurskim pojezierzu w ciszy i bez zabezpieczeń, w zdaniu się jedynie na Boga, to doskonała okazja do odnowienia relacji z Nim i przemyślenia zaległych spraw kołaczących w duszy - powiedział KAI organizator pielgrzymki, jezuita br. Daniel Wojda.

Jak dodaje, rok temu w tej nietypowej pielgrzymce wzięło udział 35 mężczyzn: "od żołnierzy, przez analityków, po działaczy społecznych i rolników. Przeszliśmy po ok. 150 km, tworząc niezwykłą wspólnotę, w której doświadczaliśmy solidarności i wsparcia męskiej grupy. Takiej jedności z innymi osobami nie doświadczyłem nigdy wcześniej. Wielokrotnie urzekało mnie, jak dorośli mężczyźni potrafią dzielić się między sobą własnymi głębokimi przeżyciami i problemami, a jednocześnie stanowić wsparcie dla młodszych kolegów".

Droga Abrahama to także wyzwanie. Pielgrzymi nie posiadają własnego jedzenia, o wszystko muszą prosić napotykane na drodze osoby, co jest jednocześnie okazją do prowadzenia rozmów i dawania świadectwa o doświadczeniu Bożej Opatrzności.

Zapisy na tegoroczną edycję wciąż są otwarte. 

Więcej informacji, relacje z poprzedniej edycji oraz film promocyjny (Wspomnienie edycji 2017 i zaproszenie na edycję 2018) znaleźć można na stronie: drogaabrahama.jezuici.pl

dg / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, mężczyźni, Droga Abrahama, br. Daniel Wojda