Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-20 12:52
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Doświadczenia polskiego Kościoła na przedsynodalnym spotkaniu młodych

Chciałabym przede wszystkim pokazać to bogactwo, które, mam nadzieję, zostało już dostrzeżone przez inne kraje podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. - powiedziała Karolina Błażejczyk.

Autor/źródło: Flickr / BP KEP

Przedpołudnie spędzone z Papieżem Franciszkiem oraz świadectwa młodych z pięciu kontynentów to dobre wprowadzenie do głównego elementu obrad przedsynodalnego spotkania młodych, jakim będą spotkania w małych grupach – uważa Karolina Błażejczyk. Reprezentuje ona Kościół w Polsce i będzie się dzieliła doświadczeniem naszych duszpasterstw młodzieży.

„Chciałabym przede wszystkim pokazać to bogactwo, które, mam nadzieję, zostało już dostrzeżone przez inne kraje podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To, że w polskim Kościele mamy dużo różnych propozycji dla młodych, to, że każdy może znaleźć swoją drogę do Kościoła, do Pana Boga, może się na tej drodze pięknie rozwijać. To jest nasze bogactwo, które nie we wszystkich krajach jest dostępne – powiedziała Radiu Watykańskiemu Karolina Błażejczyk. – Oczywiście, chcemy też mówić o trudnościach, o tym, że młodzi ludzie w polskim Kościele być może jeszcze nie do końca czują to, że powinni być apostołami, wychodzić do młodych, przyciągać tych młodych, którzy jeszcze dryfują obok Kościoła. Chcielibyśmy zobaczyć, jak radzą sobie z tym inni, w innych krajach i być może przeszczepić coś na polski grunt”.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-20 11:23:13
miniaturka

Zabrze: Trwa kolejna "Pieluszka dla maluszka"

Tym razem Radio eM gości w Zabrzu. Z Centrum Handlowego Platan w godzinach od 10 – 13 emitowana jest audycja na żywo.
2018-03-20 11:48:20
miniaturka
play

Warszawa: Diecezjalny Dzień Młodzieży

Spotkanie w ramach XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna Mocni w Duchu oraz młodzi z Młodość - Lubię to!
2018-03-20 12:33:38
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: jest nadzieja na polepszenie ochrony życia

Jest nadzieja na polepszenie ochrony życia, przez co będą respektowane prawa człowieka. Teraz potrzeba naszej modlitwy i solidarności – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2018-03-20 13:36:42
miniaturka

“Dokąd Europo? Wyzwania dla Kościoła i społeczeństwa” - konferencja w Wiedniu

W Wiedniu odbyła się konferencja “Dokąd Europo? Wyzwania dla Kościoła i społeczeństwa” zorganizowana przez ekumeniczną fundację "Pro Oriente” z Wiednia, akcję solidarności katolików niemieckich “Renovabis” oraz szwajcarską fundację G2W.
2018-03-20 13:59:55
miniaturka

Narodowy Dzień Życia: Kongres Rodziny i rozdanie nagród „Tulipany Życia”

Po raz 9. nagrody „Tulipany Życia” zostaną wręczone 21 marca podczas uroczystej Gali w Warszawie z okazji Narodowego Dnia Życia. W ramach obchodów odbędzie się również Narodowy Kongres Rodziny.
2018-03-20 14:27:18
miniaturka

Papieskie odznaczenie dla inż. Antoniego Zięby

Pan Bóg powołał inżyniera do wspaniałego dzieła obrony życia każdego człowieka od poczęcia po naturalny kres. - mówił o swojej działalności dr inż. Antoni Zięba uhonorowany wczoraj Medalem Pro Ecclesia et Pontifice.