Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-23 09:49
AC / szz/ itm/PAP

Do Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków

Do gaszenia pożarów w Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi do Polski - powiedział rano w poniedziałek w czasie konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Autor/źródło: PAP

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. W akcji gaszenia pożarów biorą udział polscy strażacy z PSP.

W poniedziałek rano wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że do Grecji wyrusza kolejna grupa strażaków.

„Oczekuję, że zobaczymy się wszyscy razem jak najszybciej. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi tu do Polski z powrotem (...)" - mówił Wąsik, kierując słowa do strażaków.

Poinformował, że strona grecka poprosiła, by nowa zmiana strażaków pozostała na miejscu dwa tygodnie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że strażakom uda się wrócić do Polski szybciej.

Z kolei komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak podziękował strażakom za gotowość i natychmiastową mobilizację. „Chcę powiedzieć i podkreślić, że to jest wyjazd na ochotnika, dobrowolny" - dodał. Poinformował, że obecnie wyjeżdżający strażacy, wymienią poprzednią zmianę, która działała w Grecji.

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ itm/PAP

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-22 23:11:41
miniaturka

Jego historia daje nadzieję. Lucas to pierwsze dziecko, które przeżyło z egzencefalią

Urodzony w 2019 roku Lucas Santa Maria z Garfield w stanie New Jersey jest uważany za pierwsze dziecko, które przeżyło z egzencefalią – rzadkim zaburzeniem, w którym mózg znajduje się poza czaszką. „Chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że cuda się zdarzają” – mówi jego matka.
2021-08-22 23:20:14
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

To, co krytykuje Zbawiciel, to odejście od Ducha Prawa, zupełne wypaczenie tego, czemu miało ono służyć. My jednak wciąż lubimy wyjątki i samousprawiedliwienia. Wydaje nam się, że możemy zachować spokój sumienia, żyjąc jak poganie.
2021-08-23 09:41:48
miniaturka

Kardynał Raymond Leo Burke odłączony od respiratora

Kardynał Raymond Leo Burke został odłączony od respiratora i przeniesiony z oddziału intensywnej terapii do sali szpitalnej, nadal jednak zmaga się z COVID-19.
2021-08-23 10:02:41
miniaturka

Afganistan: o co powinniśmy się modlić

Afganistan jest drugim po Korei Północnej krajem na Światowym Indeksie Prześladowań Chrześcijan. Obecna sytuacja jest alarmująca i powinna skłaniać nas do szczególnie intensywnej modlitwy za ten kraj
2021-08-23 10:06:11
miniaturka

Zmiana płci u dziecka. Różne drogi Szkocji i Teksasu

„Okazuje się, że wykastrowanie chłopca bez wiedzy jego rodziców to dla jednych dobrodziejstwo i przejaw samospełnienia, a dla innych skrzywdzenie bezbronnego dziecka. To dwie drogi, którymi może podążyć nasza cywilizacja” – pisze Grzegorz Górny, odnosząc się do praw zmiany płci u dzieci.
2021-08-23 11:03:22
miniaturka

Jan Matejko to geniusz, który zasługuje na międzynarodową sławę

National Gallery jest pierwszą instytucją sztuki poza Polską, która stara się przedstawić Matejkę jako jednego z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa historycznego u schyłku trwania tego szlachetnego prądu w międzynarodowej historii sztuki – powiedział Christopher Riopelle, kurator National Gallery w Londynie.