Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-10-17 08:55
nc / az / Łódź

„Dlaczego dobry Bóg dopuszcza cierpienie?” | Rozmowa w Centrum Dialogu im. Marka Edelman

„Wokół Księgi Hioba”- pod takim tytułem w sobotę 12 października w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi miało miejsce spotkanie przedstawicieli różnych wyznań.

Uczestnicy najpierw obejrzeli spektakl „TERTIUM – TEN TRZECI ŚWIADEK w sprawie Hioba” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego. Był to monodram w wykonaniu Caryl Swift. O swoim dziele reżyser napisał, że „jest to spektakl z postmodernistyczną obsesją obcości w myśleniu o religii. To POSZUKIWANIE ŚLADÓW INNEGO w tej opowieści o konflikcie człowieka z Bogiem… ten inny jest obecny, jako świadek słynnego zakładu w niebie. Powołujemy do tego AKTORA, aby wytworzyć falę emocjonalną spektaklu przez rozbijanie sensów oswojonych, wszystkim wiadomych. HIOB jest idolem swego ludu, przywódcą najpierw cenionym, a potem nagle wzgardzonym… kozłem ofiarnym wskazanym przez społeczność, ofiarą.

Po przedstawieniu odbyła się rozmowa pomiędzy Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, Rabinem Dawidem Szychowskim i Pastorem Semką Korozą. Uczestnicy dyskusji próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego dobry Bóg dopuszcza cierpienie?” Rozmowę poprowadził Mirek Sopek.

Źródło: Antoni Zalewski | Archidiecezja Łódzka


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: cierpienie, abp Grzegorz Ryś, dyskusja, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Księga Hioba