Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-12 17:06
Ewa Kotowska-Rasiak

Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej w Kaliszu

„Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca” – to hasło XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 12 stycznia w Kaliszu. Laureatom gratulował ks. prałat Jerzy Adamczak, wikariusz biskupi ds. katechizacji.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Olimpiadę rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium św. Józefa, którą odprawił ks. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. W intelektualne szranki stanęło 60 młodych ludzi z diecezji kaliskiej. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test z wiedzy dotyczącej objawień fatimskich. Za organizację etapu diecezjalnego olimpiady odpowiadał ks. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. W jury pracowali także: s. Anna Balcerzak i Małgorzata Chrzanowska oraz opiekunowie uczniów.

Diecezję kaliską w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 23-25 marca w Lublinie reprezentować będą: Patryk Rutkowski z LO im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie (I miejsce), Wioletta Kurek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim (II miejsce) i Patrycja Grzelak z II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu (III miejsce).

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk ks. prałata Jerzego Adamczaka, wikariusza biskupiego ds. katechizacji. Książki i dyplomy przygotowano dla wszystkich uczestników. Fundatorami nagród byli: Biskup Kaliski Edward Janiak, Wydawnictwo św. Wojciecha w Poznaniu, Wydawnictwo Jedność w Kielcach, Wydawnictwo Gaudium w Lublinie i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. - Wiedza chociaż jest bardzo ważna także dla uzasadnienia swoich postaw religijnych nie wystarczy, bo trzeba być człowiekiem wierzącym, a wiarę uzyskuje się poprzez kontakt z Panem Jezusem. Chcąc być rzeczywiście człowiekiem religijnym trzeba mieć wiedzę, ale przede wszystkim trzeba nauczyć się być w kontakcie z Bogiem i tego Wam wszystkim życzę – mówił ks. prałat Jerzy Adamczak.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-11 18:40:47
miniaturka

Wenezuela: biskupi o tragicznych rządach w kraju

„W naszej ojczyźnie rok 2016 skończył się źle, w wielkiej rozpaczy – to bilans ze wszystkich punktów widzenia” – tak określił sytuację w Wenezueli przewodniczący tamtejszego episkopatu.
2017-01-12 12:58:25
miniaturka

1% podatku na rzecz Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym

Rozliczając się każdego roku z 1% podatku możemy wesprzeć organizacje, które nieodpłatnie pomagają ludziom chorym, uzależnionym, samotnym. Ten szlachetny gest nic nie kosztuje a może przynieść wiele dobrego innym. Jedną z takich organizacji jest działająca na terenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Fundacja Spem Donare.
2017-01-12 14:32:06
miniaturka
play

"Całonocne czuwanie" Siergieja Rachmaninowa

15 stycznia o godzinie 17:00 w sali koncertowej UMFC zabrzmi utwór "Całonocne czuwanie" Sergieja Rachmaninowa. Wykonawcy: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, soliści Joanna Gontarz i Mateusz Markuszewski Dyrygent: Irina Bogdanovich
2017-01-12 17:18:49
miniaturka

Papież na porannej Mszy: w sercu rozgrywa się „dziś” naszego życia

„Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych” – te słowa z dzisiejszego czytania z Listu do Hebrajczyków stały się myślą przewodnią papieskiej homilii w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-12 17:43:20
miniaturka

Kard. Bagnasco: rośnie świadomość chrześcijańskich korzeni Europy

„Moim zdaniem rośnie w Europie świadomość jej chrześcijańskich korzeni i wartości wymiaru religijnego w życiu prywatnym i publicznym” – powiedział w Brukseli przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.
2017-01-12 18:09:15
miniaturka

Kanonizacje i beatyfikacje roku 2016

W 2016 r. zostało kanonizowanych 10 błogosławionych, a podczas 14 beatyfikacji wyniesiono do chwały ołtarzy łącznie 76 sług Bożych.