Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-12 17:06
Ewa Kotowska-Rasiak

Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej w Kaliszu

„Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca” – to hasło XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 12 stycznia w Kaliszu. Laureatom gratulował ks. prałat Jerzy Adamczak, wikariusz biskupi ds. katechizacji.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Olimpiadę rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium św. Józefa, którą odprawił ks. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. W intelektualne szranki stanęło 60 młodych ludzi z diecezji kaliskiej. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test z wiedzy dotyczącej objawień fatimskich. Za organizację etapu diecezjalnego olimpiady odpowiadał ks. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. W jury pracowali także: s. Anna Balcerzak i Małgorzata Chrzanowska oraz opiekunowie uczniów.

Diecezję kaliską w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 23-25 marca w Lublinie reprezentować będą: Patryk Rutkowski z LO im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie (I miejsce), Wioletta Kurek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim (II miejsce) i Patrycja Grzelak z II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu (III miejsce).

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk ks. prałata Jerzego Adamczaka, wikariusza biskupiego ds. katechizacji. Książki i dyplomy przygotowano dla wszystkich uczestników. Fundatorami nagród byli: Biskup Kaliski Edward Janiak, Wydawnictwo św. Wojciecha w Poznaniu, Wydawnictwo Jedność w Kielcach, Wydawnictwo Gaudium w Lublinie i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. - Wiedza chociaż jest bardzo ważna także dla uzasadnienia swoich postaw religijnych nie wystarczy, bo trzeba być człowiekiem wierzącym, a wiarę uzyskuje się poprzez kontakt z Panem Jezusem. Chcąc być rzeczywiście człowiekiem religijnym trzeba mieć wiedzę, ale przede wszystkim trzeba nauczyć się być w kontakcie z Bogiem i tego Wam wszystkim życzę – mówił ks. prałat Jerzy Adamczak.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Olimpiada Teologii Katolickiej