Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-30 14:46
nc / KAI

Diecezja toruńska: ruszyła akcja Duchowa Adopcja Medyka

Duchowa Adopcja Medyka – to akcja zainicjowana 29 marca przez toruńską wspólnotę „Słowo Życia” wraz ze Stowarzyszeniem im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”. DAM to niesienie pomocy osobom, które walczą z groźnym koronawirusem „na pierwszej linii frontu”.

Autor/źródło: photogenica.pl, licencja: Jak album

Jest to hołd i wyraz wdzięczności złożony lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom służby zdrowia za ich poświęcenie, ciężką pracę i zaangażowanie w ratowanie życia chorych i cierpiących.

- Każdemu, kto chce się włączyć w DAM zostanie przydzielona znana z imienia, nazwiska i funkcji osoba, za którą będzie się modlił codziennie, aż do ustania epidemii. Modlitwa jest dowolna. Może to być dziesiątka Różańca, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania itp. Ważne, by każdego dnia wspierać duchowo swojego medyka – mówi Marianna Mucha, lider wspólnoty „Słowo Życia” z Torunia.

Na stronie www.dam.diecezja-torun.pl można przyłączyć się i otoczyć codzienną modlitwą wylosowanego medyka do momentu zakończenia epidemii. Pracownicy służby zdrowia mogą również zgłosić się do objęcia ich modlitwą pod adresem e-mail: dam@diecezja-torun.pl

- W momencie uruchomienia strony internetowej do naszej akcji włączyło się blisko 150 medyków, którzy chcieli zostać objęci duchową opieką. Tego samego dnia ponad 50 osób podjęło się duchowej adopcji pracowników służby zdrowia – mówi Ewa Melerska, wiceprezes Stowarzyszenia im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”.

Inicjatywę wspiera ordynariusz diecezji toruńskiej bp Wiesław Śmigiel, zachęcając do włączenia się w akcję. - Proszę o modlitwę w intencji ustania epidemii, za chorych i cierpiących oraz za służbę zdrowia, by Pan Bóg ich chronił i dodawał sił – podkreśla hierarcha.


ej / Toruń

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-03-30 13:02:58
miniaturka

Bośnia i Hercegowina: zakażenia w Medjugorje

W Medjugorju w Hercegowinie stwierdzono pięć przypadków zarażenia koronawirusem: dwa u tamtejszych franciszkanów i trzy u sióstr w pobliskim klasztorze. Chorzy pozostają pod opieką zespołu medycznego.
2020-03-30 13:26:09
miniaturka

Kard. Dziwisz apeluje o modlitwę w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Krakowski kardynał prosi, aby 2 kwietnia o 21:37 modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W swoim apelu kard. Dziwisz podaje tekst modlitwy. Czytamy w niej o prośbie o wolność od koronawirusa, ale i od grzechu.
2020-03-30 13:42:30
miniaturka

Ełk: biskup przekazał pieniądze na 450 paczek dla potrzebujących

W związku ze stanem epidemii w Polsce Diecezja Ełcka i Caritas Diecezji Ełckiej uruchomiły Centrum Kryzysowe. Do ełckiej Caritas trafiają kolejne partie żywności.
2020-03-30 15:07:11
miniaturka

KUL odcina się od wypowiedzi ks. prof. T. Guza

Rzecznik KUL wydała komunikat, w którym informuje, że ks. prof. Tadeusz Guz nie posiada kwalifikacji naukowych do wypowiadania twierdzeń, które wybrzmiały w Radio Maryja 25 marca.
2020-03-30 15:38:03
miniaturka

Anglia i Walia zawierzyły się Matce Bożej

Mieszkańcy Anglii i Walii zawierzyli kraj i samych siebie Maryi. Prosili o nawrócenie i ponowną ewangelizację ich ziemi oraz o opiekę w czasie pandemii koronawirusa. Duchowe przygotowania do tego wydarzenia trwały od dwóch lat.
2020-03-31 08:11:40
miniaturka

Włosi wspominają Krzysztofa Pendereckiego

Nie tylko Polska opłakuje śmierć Krzysztofa Pendereckiego. Również we Włoszech redaktorzy muzyczni wszystkich dzienników odnotowują z ubolewaniem odejście wielkiego polskiego kompozytora, „klasyka muzyki postmodernistycznej”.