Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-30 14:46
nc / KAI

Diecezja toruńska: ruszyła akcja Duchowa Adopcja Medyka

Duchowa Adopcja Medyka – to akcja zainicjowana 29 marca przez toruńską wspólnotę „Słowo Życia” wraz ze Stowarzyszeniem im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”. DAM to niesienie pomocy osobom, które walczą z groźnym koronawirusem „na pierwszej linii frontu”.

Autor/źródło: photogenica.pl, licencja: Jak album

Jest to hołd i wyraz wdzięczności złożony lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom służby zdrowia za ich poświęcenie, ciężką pracę i zaangażowanie w ratowanie życia chorych i cierpiących.

- Każdemu, kto chce się włączyć w DAM zostanie przydzielona znana z imienia, nazwiska i funkcji osoba, za którą będzie się modlił codziennie, aż do ustania epidemii. Modlitwa jest dowolna. Może to być dziesiątka Różańca, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania itp. Ważne, by każdego dnia wspierać duchowo swojego medyka – mówi Marianna Mucha, lider wspólnoty „Słowo Życia” z Torunia.

Na stronie www.dam.diecezja-torun.pl można przyłączyć się i otoczyć codzienną modlitwą wylosowanego medyka do momentu zakończenia epidemii. Pracownicy służby zdrowia mogą również zgłosić się do objęcia ich modlitwą pod adresem e-mail: dam@diecezja-torun.pl

- W momencie uruchomienia strony internetowej do naszej akcji włączyło się blisko 150 medyków, którzy chcieli zostać objęci duchową opieką. Tego samego dnia ponad 50 osób podjęło się duchowej adopcji pracowników służby zdrowia – mówi Ewa Melerska, wiceprezes Stowarzyszenia im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”.

Inicjatywę wspiera ordynariusz diecezji toruńskiej bp Wiesław Śmigiel, zachęcając do włączenia się w akcję. - Proszę o modlitwę w intencji ustania epidemii, za chorych i cierpiących oraz za służbę zdrowia, by Pan Bóg ich chronił i dodawał sił – podkreśla hierarcha.


ej / Toruń


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, służba zdrowia, wstawiennictwo, diecezja toruńska, koronawirus