Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-25 15:46
S. Zielińska / KAI

Diecezja radomska: powstała Rada Młodzieży

Biskup radomski Henryk Tomasik powołał Radę Młodzieżową Diecezji Radomskiej. To pokłosie Światowych Dni Młodzieży 2016 roku.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org/ Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl, licencja: CC BY-SA 3.0

Ordynariusz radomski napisał także list pasterski, w którym zaprasza młodzież do "żywego udziału w życiu własnej parafii".

Okazją do napisania listu jest zbliżający się Synod o młodzieży w Rzymie. Bp Tomasik napisał, że "ważnym znakiem naszej wiary jest osobista modlitwa, dobre uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, życie sakramentalne, troska o pogłębienie wiedzy religijnej przez katechezę, własną lekturę Pisma Świętego, książek i pism religijnych oraz postępowanie zgodne z nauczaniem Chrystusa". - Jest to mówienie „tak” Chrystusowi w każdej sytuacji - czytamy w liście.

Bp Henryk Tomasik zaprosił młodych do "budowania wspaniałej wspólnoty wiary, którą jest Kościół". - Zapraszamy was, kochani do zaangażowania się w sprawy Kościoła. Zapraszam do żywego udziału w życiu własnej parafii. Zapraszam do kształtowania postawy ucznia Chrystusa w Ruchu Światło-Życie, w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, w scholi, w służbie liturgicznej, w naszych duszpasterstwach oraz w wielu innych stowarzyszeniach i organizacjach katolickich podejmujących pracę formacyjną - zachęca ordynariusz radomski.

Zachęcił również do "pogłębionej refleksji nad kształtem Waszej miłości i życiowego powołania". - Jeżeli planujecie założenie rodziny, to bardzo poważnie przygotujcie się do przyjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka i powstającą rodzinę. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa – to przede wszystkim pogłębienie więzi z Chrystusem i kształtowanie w sobie dojrzałej wiary i miłości. To także pogłębianie znajomości podstawowych prawd wiary, aby w przyszłości przekazać je dzieciom, a wszystko w duchu miłości, której uczy nas Jezus Chrystus - czytamy w liście pasterskim.

W środę, 3 października 2018 roku, w dniu rozpoczęcia Synodu, księża oraz siostry zakonne będą modlić się w katedrze radomskiej, o godzinie 19.30, w intencji młodzieży i Synodu.

Z kolei w dniach od 4 do 27 października będzie trwała w parafiach - według wyznaczonego kalendarza - modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Będzie to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu połączony z modlitwą w intencji młodzieży.

W czasie trwania obrad Synodu poszczególne diecezje oraz zgromadzenia zakonne podejmą czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Diecezja radomska będzie czuwała na Jasnej Górze w dniach 19-20 października.

27 października 2018 roku młodzież diecezji radomskiej, a szczególnie kandydaci do sakramentu bierzmowania, będzie modliła się w centrach duszpasterstwa młodzieży za siebie nawzajem.

rm / Radom

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-25 14:16:22
miniaturka

Ks. Kwiatkowski: Stanisław Kostka odważnie poszukiwał powołania

Chcemy dziś patrzeć na świętego Stanisława Kostkę jako syna tej ziemi, Mazowszanina i Polaka - podkreślił ks. dr Jarosław Kwiatkowski, wykładowca seminarium duchownego w Płocku.
2018-09-25 14:53:35
miniaturka

Wiślica: koncert cerkiewny dedykowany Madonnie Łokietkowej

Fragmenty średniowiecznego Graduału Wiślickiego oraz śpiew gregoriański i cerkiewny złożą się na niezwykły koncert, który odbędzie się 30 września w bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wiślicy.
2018-09-25 15:16:47
miniaturka

Papież do młodych: idźcie na peryferie, Jezus już tam jest

Wyjdźcie ze swoich ograniczeń i udajcie się na peryferie, a znajdziecie tam Jezusa. Jest On bowiem obecny w życiu brata, który cierpi i jest odrzucony – to słowa zachęty, które Papież skierował do młodych.
2018-09-25 18:09:22
miniaturka

Jasna Góra: 19. Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

„Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele” - te słowa św. Jana Pawła II stały się mottem 19. Ogólnopolskiego Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które trwa na Jasnej Górze.
2018-09-25 18:35:50
miniaturka

Międzynarodowa konferencja "Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?"

„Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?” – pod takim hasłem w Warszawie odbyła się konferencja naukowa z okazji 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.
2018-09-26 07:49:01
miniaturka

Łotysze odkryli radość wiary

Dzięki wizycie Ojca Świętego łotewscy katolicy doświadczyli głębokiej, chrześcijańskiej jedności, a zarazem odkryli w sobie wielkie zasoby radości – uważa posługujący na Łotwie ks. Tadeusz Cieślak SJ.