Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-09-25 15:46
S. Zielińska / KAI

Diecezja radomska: powstała Rada Młodzieży

Biskup radomski Henryk Tomasik powołał Radę Młodzieżową Diecezji Radomskiej. To pokłosie Światowych Dni Młodzieży 2016 roku.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org/ Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl, licencja: CC BY-SA 3.0

Ordynariusz radomski napisał także list pasterski, w którym zaprasza młodzież do "żywego udziału w życiu własnej parafii".

Okazją do napisania listu jest zbliżający się Synod o młodzieży w Rzymie. Bp Tomasik napisał, że "ważnym znakiem naszej wiary jest osobista modlitwa, dobre uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, życie sakramentalne, troska o pogłębienie wiedzy religijnej przez katechezę, własną lekturę Pisma Świętego, książek i pism religijnych oraz postępowanie zgodne z nauczaniem Chrystusa". - Jest to mówienie „tak” Chrystusowi w każdej sytuacji - czytamy w liście.

Bp Henryk Tomasik zaprosił młodych do "budowania wspaniałej wspólnoty wiary, którą jest Kościół". - Zapraszamy was, kochani do zaangażowania się w sprawy Kościoła. Zapraszam do żywego udziału w życiu własnej parafii. Zapraszam do kształtowania postawy ucznia Chrystusa w Ruchu Światło-Życie, w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, w scholi, w służbie liturgicznej, w naszych duszpasterstwach oraz w wielu innych stowarzyszeniach i organizacjach katolickich podejmujących pracę formacyjną - zachęca ordynariusz radomski.

Zachęcił również do "pogłębionej refleksji nad kształtem Waszej miłości i życiowego powołania". - Jeżeli planujecie założenie rodziny, to bardzo poważnie przygotujcie się do przyjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka i powstającą rodzinę. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa – to przede wszystkim pogłębienie więzi z Chrystusem i kształtowanie w sobie dojrzałej wiary i miłości. To także pogłębianie znajomości podstawowych prawd wiary, aby w przyszłości przekazać je dzieciom, a wszystko w duchu miłości, której uczy nas Jezus Chrystus - czytamy w liście pasterskim.

W środę, 3 października 2018 roku, w dniu rozpoczęcia Synodu, księża oraz siostry zakonne będą modlić się w katedrze radomskiej, o godzinie 19.30, w intencji młodzieży i Synodu.

Z kolei w dniach od 4 do 27 października będzie trwała w parafiach - według wyznaczonego kalendarza - modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Będzie to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu połączony z modlitwą w intencji młodzieży.

W czasie trwania obrad Synodu poszczególne diecezje oraz zgromadzenia zakonne podejmą czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Diecezja radomska będzie czuwała na Jasnej Górze w dniach 19-20 października.

27 października 2018 roku młodzież diecezji radomskiej, a szczególnie kandydaci do sakramentu bierzmowania, będzie modliła się w centrach duszpasterstwa młodzieży za siebie nawzajem.

rm / Radom


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, Diecezja Radomska, bp Henryk Tomasik, Rada Młodzieży