Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-12-06 12:55
MG / KAI, eg / Płock

Diecezja płocka: trwa zbiórka żywności „Tak Pomagam”

W diecezji płockiej trwa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas w ramach 17. ogólnopolskiej akcji „Tak Pomagam” (6-7 grudnia).

Autor/źródło: Pixabay, KRiemer, licencja: CC0
Zbierane są przede wszystkim artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. W zbiórkę zaangażowanych jest około tysiąca wolontariuszy. Zebrane dary przed Bożym Narodzeniem zostaną przekazane osobom potrzebującym.

Caritas Diecezji płockiej po raz kolejny włączyła się w zbiórkę żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, która w Polsce odbywa się po raz 17. Zbiórka żywności ma miejsce w 82 sklepach sieci Biedronka, Mila i Lidl oraz innych, funkcjonujących w granicach diecezji: w Płocku, Mławie, Pułtusku, Żurominie, Sierpcu, Nasielsku, Płońsku, Bielsku, Świedziebni, Strzegowie, Ciechanowie, Przasnyszu i Gostyninie.


W akcji uczestniczy około tysiąca wolontariuszy m.in. ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, a także uczniów i nauczycieli szkół z wymienionych miejscowości.


Podczas 17. akcji zbierane są artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, najczęściej to artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.


Zebrane dary zostaną przed świętami Bożego Narodzenia przekazane osobom potrzebującym z terenu diecezji płockiej.

eg / Płock


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, Płock, pomoc żywnościowa, Tak Pomagam