Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-19 13:54
ek / www.diecezja.opole.pl

Diecezja Opolska: Rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia

Jak co roku, duszpasterstwo trzeźwości diecezji opolskiej serdecznie zaprasza na rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia. Odbędą się one 22-24 marca 2018 roku o godz. 18.00 w Winowie. Prowadzi je ks. Marcin Marsollek.

Uzależnienie dotyka dzisiaj nasze rodziny w sposób niewidzialny, zabiera nasze dzieci i młodzież a także dorosłych. 

Coraz więcej młodych ludzi nie może się oderwać od komputera, smartfona, tabletu, te urządzenia dziś zabierają cenny czas, zmieniają myślenie, przeżycia i zachowania ludzi. Młody człowiek, który przez klika godzin dziennie gra na komputerze w przysłowiowe „strzelanki” staje się coraz bardziej agresywny, obojętny na ból drugiego człowieka. Kontakt z pornografią prowadzi niejednokrotnie do zachowań amoralnych i uzależnienia od sfery seksualnej. Bezkrytyczne korzystanie z nowych mediów produkuje nowych niewolników, powoduje cierpienie całych rodzin. 

Przybywa też coraz więcej młodych ludzi uzależnionych od używek, narkotyków, dopalaczy, alkoholu, energy drinków. Wielu naszych ojców i braci, którzy wyjechali do pracy za granicę wracają uzależnieni od alkoholu, samotne żony i matki topią swoją samotność w alkoholu. Gdyby dobrze się rozejrzeć dookoła nas to spotkamy wielu ludzi pijących szkodliwie albo ryzykownie w naszych rodzinach, miejscach pracy. 

Rekolekcje dla cierpiących z powodu uzależnienia, mają być naszym uczynkiem miłosierdzia wobec tych, którzy stracili już wolność, godność, wobec tych, którzy tracą zdrowie, moralność wiarę. Chcemy podać im dłoń poprzez naszą modlitwę, adorację, komunię św, post. Chcemy o nich walczyć, przywrócić im wyzwolenie z nałogu, pomóc odzyskać godne życie. Nie bądźmy obojętni, nie musisz być uzależnionym aby modlić się za uzależnionych, za dzieci z domu gdzie rządzi alkohol, internet czy hazard. Cierpienie wynikające z uzależnienia niszczy cale społeczeństwa, całe rodziny i narody. 

W naszym kraju mamy zarejestrowanych około 2 mln ludzi uzależnionych, około 4 mln ludzi spożywa alkohol szkodliwie, pije odurzająco, niszczy swoje zdrowie, traci pieniądze, szkodzi własnej rodzinie. Jeśli dodamy członków rodziny osoby uzależnionej, to mamy ponad 20 mln ludzi cierpiących z powodu uzależnienia. 

Rekolekcje Trzeźwościowe, które odbędą się od 22 marca do 24 marca 2018 roku (czwartek - sobota) w Parafii Ducha Świętego w Winowie. Spotkania rekolekcyjne będą się rozpoczynać o godz. 18:00. Mają one być taką sztafetą miłosiernej modlitwy, wołaniem do Boga o wyzwolenie z piekła uzależnienia wielu naszych braci i sióstr i ustania bezsensownego cierpienia wielu niewinnych ludzi. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym czasie czuwania Przed Bogiem i błagania o godne życie dla nas wszystkich. 

***

Filmik przedstawia rozmowę przeprowadzoną przez  Opolski Serwis Informacyjny 24opolepl z ks. Marcinem Marsollkiem, w dn. 10 lutego 2017.


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rekolekcje, uzależnienie, diecezja opolska, ks. Marcin Marsollek, współuzależnienie