Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-22 10:36
AC / Radio Watykańskie

Dhaka: katolicy wspominają wizytę Jana Pawła II

Podczas gdy Bangladesz przygotowuje się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, który przybędzie tam 30 listopada, wielu jego mieszkańców wspomina wizytę w tym kraju św. Jana Pawła II.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

„Kiedy 31 lat temu wylądował na lotnisku ucałował ziemię naszego kraju - wspomina o. Bulbul Augustine Rebeiro, dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Komunikacji. – Tym gestem zdobył serca wszystkich mieszkańców. Mówił o pokoju i zachęcał do przebaczenia. Kościół katolicki w Bangladeszu pozostawił dojrzalszym”.

W czasie tego pobytu Jana Paweł II wyświęcił także 19 nowych kapłanów. Jednym z nich był o. Xavier Purifacation, który podkreślił ogromną radość z faktu, iż nasz Papież Polak został świętym. „Pomyślałem wtedy, że otrzymałem święcenia kapłańskie od świętego. Jego przyjazd był błogosławieństwem dla całego kraju”.

Zdaniem o. Boniface Murmu przemówienia Jana Pawła II dotknęły nie tylko chrześcijan, ale także i muzułmanów, buddystów i hinduistów. Stał się papieżem wszystkich – powiedział. Wielu w Bangladeszu do dziś nosi w sercu jego nauczanie”.

Noel Gomes mogła wtedy osobiście spotkać się z Janem Pawłem II. „Kiedy dotknęłam i ucałowałam jego rękę – wspomina – była taka delikatna i ten uśmiech, jak u dziecka. Wtedy mówił nam o społeczeństwie wolnym od przemocy i zachęcał nas, abyśmy budowali zgodną wspólnotę”.

pp/rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy