Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-09 14:01
AC

Dalsze decyzje rządu związane z epidemią w Polsce

Dziś po 13.00 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zostały przedstawione dalsze decyzje rządu w sprawie obostrzeń związanych z epidemią w naszym kraju.

Autor/źródło: Pixabay, geralt, licencja: CC0

Wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone. Oznacza to, że limity wiernych w kościołach będą obowiązywać tak, jak do tej pory również podczas świąt. Do 19 kwietnia w kościołach może przebywać maksymalnie 5 osób. Nie ulegają również zmianie zasady przemieszczania się. Ponadto od 16 kwietnia wejdzie także obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Minister Szumowski mocno podkreślił, aby święta spędzić w swoich domach. Podkreślił, że Polacy potrafią zachować samodyscyplinę, co przynosi efekty i za to bardzo dziękuje.

- Gdyby restrykcje zostały poluzowane i spędzilibyśmy święta w dużym gronie rodziny, to mielibyśmy od 40 do 50 tysięcy więcej chorych osób. Kilkaset osób z tej grupy by zmarło - ostrzegł zarazem na konferencji minister Szumowski.

Szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone na późniejszy czas. Do niedzieli 3 maja obowiązuje nadal zamknięcie granic oraz obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską. Ograniczenia w zakresie organizacji imprez masowych i zgromadzeń obowiązują do odwołania.

Wszystkie zasady oraz obowiązujące obostrzenia znajdują się na stronie: www.gov.pl. Są tam aktualizowane na bieżąco.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Polska, rząd, epidemia, kwk, koronawirus, COVID-19, obostrzenia