Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-30 10:32
JR

„Czyścimy czyściec” – pomóżmy cierpiącym zmarłym

Listopad to czas, w którym nasze myśli częściej zwracają się w stronę zmarłych. Odwiedzamy ich groby i podejmujemy modlitwę. Pojawia się także wiele inicjatyw modlitewnych. Jedną z nich jest „Ze świętym Ojcem Pio czyścimy czyściec”, którą także w tym roku organizują kapucyni.

Autor/źródło: Facebook.com

O. Pio był szczególnym orędownikiem dusz czyśćcowych. Zwracał uwagę na siłę modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. Wieczorem 15 lipca 1959 r. o. Pio był chory i znajdował się w swojej celi klasztornej, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie i córki duchowe. Przemówił do nich przez megafon: 

„Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas… Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam”.

Wielu mistyków, w tym o. Stanisław Papczyński czy s. Faustyna, zwracało uwagę, że dusze czyśćcowe bardzo potrzebują naszej modlitwy. Nie są w stanie same ulżyć swoim cierpieniom. Może im pomóc tylko modlitwa żyjących.

Modlitwa za zmarłych może mieć różne formy. Kapucyni zapraszają do włączenia się w modlitwę różańcową, która będzie dostępna na ich kanale na YouTube w dniach 1-8 listopada o godz. 19.

Warto przypomnieć, że w związku z pandemią odpust zupełny za zmarłych można w tym roku uzyskać przez cały listopad (więcej tutaj>>).

Źródło: kapucyni.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-29 17:18:01
miniaturka

Kard. Sarah: Zachód musi się przebudzić

Kard. Robert Sarah odniósł się we wpisie w mediach społecznościowych do zamachu w katedrze w Nicei, w którym napastnik krzyczący „Allah Akbar" zabił trzy osoby.
2020-10-29 17:28:39
miniaturka

Szanuj, broń, miłuj i służ życiu – każdemu życiu!

Ocena, na jaką Polacy zdadzą egzamin z wolności, w dużym stopniu uwarunkowana jest tym, jak uporają się z plagą zabijania nienarodzonych – zwracał uwagę św. Jan Paweł II. Stanowił mocny głos Kościoła w obronie poczętych dzieci. Prawdziwy papież życia.
2020-10-30 09:58:55
miniaturka

Biskupi USA chwalą administrację Trumpa za deklarację chroniącą rodzinę

Trzech biskupów z USA pochwaliło administrację Donalda Trumpa za jej przewodnictwo w koalicji 33 państw członkowskich ONZ, które podpisały w ubiegłym tygodniu Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny.
2020-10-30 11:00:58
miniaturka

Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli

Każdy z nas ma kogoś „po drugiej stronie” – rodziców, współmałżonka, siostry i braci, krewnych i przyjaciół. Płaczemy po ich stracie, ale czy pamiętamy potem o nich w naszej modlitwie? Nasi zmarli sami sobie pomóc już nie mogą. Oni liczą na nas, na nasze modlitwy i ofiary.
2020-10-30 11:38:59
miniaturka
play

W Oknie Życia w Łodzi pozostawiono chłopca. Był zawinięty w koc

W nocy z środy na czwartek w Oknie Życia sióstr urszulanek w Łodzi pozostawiono niemowlę. Siostry ubrały chłopca, ochrzciły "z wody" i nadały imię Edward.
2020-10-30 11:45:10
miniaturka

Niebieski księżyc, czyli 13. pełnia Księżyca

Najbliższa błękitna pełnia Księżyca czeka nas jutro, 31 października, swą kulminację osiągnie ona o 15.48. W tym roku niebieska pełnia wypada w dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych. Taki zbieg okoliczności zdarza się średnio raz na 19 lat, co oznacza, że po raz kolejny zdarzy się dopiero w 2039 roku!