Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-08-07 14:57
ds / opoka.org.pl

Czy we Francji aborcja będzie legalna aż do rozwiązania?

W trakcie dyskusji nad nowym prawem bioetycznym, w nocy z piątku 31 lipca na sobotę 1 sierpnia, we Francji zgłoszono i przegłosowano poprawkę, która zezwala na przerwanie ciąży przez cały okres trwania ciąży - ze względu na „niepokój psychospołeczny”.

Autor/źródło: Pixabay, SeppH, licencja: CC0

Swoje stanowisko przedstawiło francuskie stowarzyszenie Alliance VITA, które potępiło pospiesznie przyjętą w nocy poprawkę. Zdaniem stowarzyszenia kryterium „napięcia psychospołecznego” jest nieostre a w konsekwencji, gdyby ustawa została uchwalona, ​​pozwoliłaby na wykonywanie aborcji przez cały okres trwania ciąży. 

Alliance VITA obawia się, że tak sformułowana przesłanka medyczna do wykonania aborcji będzie w następstwie wykorzystywana w każdym przypadku nieplanowanej lub powikłanej ciąży a także utrudni wszelkie działania prewencyjne. 

Dlatego organizacja zaapelowała o wycofanie poprawki uznając, że temat aborcji nie może być przedmiotem pospiesznych rozważań i decyzji. Wezwano władze do przeprowadzenie studium i analizy przyczyn aborcji za ostatnie 20 lat we Francji wraz ze wskazaniem przyczyn i uwarunkowań, a także do podtrzymania rzetelnej dyskusji na temat przyczyn i następstw aborcji.

źródło: opoka.org.pl na podstawie https://www.alliancevita.org/en


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, Francja, ustawa bioetyczna