Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-27 11:13
JR / PAP

Czy szkoły powrócą w lutym do nauki stacjonarnej?

Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: PAP

Niedzielski został zapytany w Radiu Zet, czy możliwe jest otwarcie szkół od 8 lutego. 

„Nie, ja absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. Mamy taką ścieżkę przyjętą, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po obejrzeniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki” – powiedział minister.

Jak dodał, jeżeli okaże się, że otwarcie szkół dla uczniów z klas 1-3 nie przyniosło wzrostu odsetka zachorowań, to pojawi się przestrzeń do podejmowania dalszych decyzji.

Na razie – podkreślił Niedzielski – w kwestii szkół „nic nie będzie się działo”.

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział w poniedziałek, że w lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. „Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną” – powiedział na antenie Polskiego Radia Łódź.

Wiceminister podkreślił, że pierwsze oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół w ubiegłym tygodniu będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne. Wstępnie – zdaniem Rzymkowskiego – decyzja o powrocie do szkół była dobra.

„Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie” – zaznaczył. „Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy” – mówił. „Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko” – dodał.

„W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego” – powiedział wiceminister Rzymkowski.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-27 09:58:21
miniaturka
play

Startuje projekt #350na350. Marianie odpowiedzą na trudne pytania internautów

27 stycznia w rocznicę śmierci bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Marianów, startuje projekt #350na350, w ramach którego zakonnicy będą odpowiadali na trudne pytania Internautów. Masz pytania? Napisz!
2021-01-27 10:19:11
miniaturka

Aborcja aż do porodu i modyfikowanie embrionów? To może być francuska rzeczywistość

We Francji trwa debata nad nową ustawą bioetyczną, która pozwala na aborcję praktycznie aż do porodu oraz wprowadza zapłodnienie in vitro dla par lesbijskich i samotnych kobiet. Zawiera też makabryczną propozycję zgody na genetyczne modyfikowanie embrionów i tworzenie chimer.
2021-01-27 10:41:03
miniaturka

Jest skarga do Trybunału Sprawiedliwości w sprawie rezolucji znieważającej Polskę!

Instytut Ordo Iuris wniósł do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę o stwierdzenie nieważności rezolucji PE dotyczącej wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. Zdaniem Ordo Iuris Parlament Europejski wykroczył poza przyznane mu kompetencje i uchwalił dokument na podstawie nierzetelnych informacji.
2021-01-27 12:27:55
miniaturka

W Korei Płn. co najmniej 50 tys. chrześcijan skazano za wiarę na obozy pracy

W północnokoreańskich obozach pracy przetrzymywanych jest co najmniej 50 tys. chrześcijan. Przestępstwem, za które zostali skazani, było wyznawanie wiary w Chrystusa. Z powodu braku dostępu do Korei Płn. niezależnych obserwatorów dane są jedynie szacunkowe.
2021-01-27 12:41:06
miniaturka

Białoruś: pożegnalna Msza św. abp. Kondrusiewicza

Podczas pożegnalnej Mszy sprawowanej w Mińsku abp Tadeusz Kondrusiewicz podkreślił, że Kościół pozostanie nadal źródłem siły dla katolików na Białorusi, niezależnie od zmian personalnych.
2021-01-27 12:48:18
miniaturka

Trąd nadal zbiera tragiczne żniwo w biednych krajach

Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia, że najstarsza choroba, o której zapomnieli już mieszkańcy większości krajów rozwiniętych, w najuboższych rejonach świata jest nadal groźna i wciąż zbiera swoje tragiczne żniwo.