Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-10-17 14:39
ds / Katolicka Agencja Informacyjna

Czy Franciszek uda się na kwarantannę?

Jeden z mieszkańców Domu Świętej Marty uzyskał wynik pozytywny badania na obecność wirusa COVID -19 – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, M.Mazur/episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

„Chory, w chwili obecnej nie wykazujący objawów, został umieszczony w izolacji, podobnie jak osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt, i tymczasowo opuścił Dom Świętej Marty, gdzie zazwyczaj przebywa. Pozostają w mocy i przestrzegane są przepisy wydane przez Stolicę Apostolską i Gubernatorat Państwa Watykańskiego, a stan zdrowia wszystkich mieszkańców Domu Świętej Marty jest stale monitorowany" – czytamy w komunikacie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Rzecznik Watykanu zaznaczył, że w minionych dniach powróciły do zdrowia trzy osoby spośród mieszkańców i obywateli Państwa Watykańskiego, które uległy zarażeniu koronawirusem. W międzyczasie wśród mieszkańców Państwa Watykańskiego stwierdzono kolejny przypadek pozytywny COVID19, oprócz przypadków stwierdzonych wśród Gwardzistów Szwajcarskich.

Dom świętej Marty to miejsce, gdzie mieszka papież Franciszek. Jednak Biuro Prasowe nie przedstawiło informacji na temat planów objęcia kwarantanną mieszkańców Domu Świętej Marty.


Podziel się tym materiałem z innymi: