Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-05-17 15:08
AC / KAI

Częstochowa: narodowe czytanie „Evangelium vitae” w 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły

Z okazji przypadającej 18 maja 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły rusza inicjatywa "Narodowe czytanie Evangelium vitae". Ma ona być prezentem dla św. Jana Pawła II.

Autor/źródło: Pixabay, joaoaugustof, licencja: CC0

Jej pomysłodawcą jest Rafał Gawenda, działacz pro-life z Częstochowy.

Na specjalnie utworzonej stronie wydarzenia począwszy od 18 maja, czyli dnia urodzin Karola Wojtyły, codziennie o godz. 18 będą pojawiały się kolejne fragmenty encykliki „Evangelium vitae”. Na ich przeczytanie będzie trzeba poświęcić ok. 10 minut dziennie przez kolejne 20 dni.

Jak podkreśla Rafał Gawenda, „Evangelium vitae” jest jedną z najważniejszych encyklik w historii Kościoła i prawdopodobnie najważniejszą w naszych czasach. Św. Jan Paweł II naucza w niej o wartości, świętości i nienaruszalności życia ludzkiego.

- Wiele osób obecnie powołuje się na św. Jana Pawła II, a po internecie krąży wiele wyrwanych z kontekstu fragmentów jego nauk. Dlatego mamy nadzieję, że z tej formy czytania tekstu encykliki skorzysta jak najwięcej osób – podkreśla Rafał Gawenda.

- Inicjatywa ta być może pomoże zrozumieć motywację działań działaczy pro-life – mówi Gawenda. - Często bowiem spotykamy się z niezrozumieniem, czasem i wrogością, nawet ze strony praktykujących katolików, tymczasem wykładnia Jana Pawła II jest w tej kwestii bardzo bezkompromisowa – dodaje.

ks.mf, Jowita Kostrzewska / Częstochowa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jan Paweł II, pro-life, Częstochowa, życie, Karol Wojtyła, Evangelium Vitae, Narodowe Czytanie, Rafał Gawenda