Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-10 12:04
AC / Mt 5,14 - youtube.com

Czas to miłość! Premiera piosenki Gabi Gąsior do słów Prymasa Tysiąclecia

Gabi Gąsior napisała przepiękną piosenkę do słów kard. Wyszyńskiego. Utwór nosi tytuł „Czas to miłość”. „Piosenka powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kardynała. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem – jedni dla drugich” – dzieli się wokalistka.

„Bo czas to miłość, nie żałuj go!” – śpiewa w refrenie nowej piosenki Gabi Gąsior. Premiera utworu miała miejsce w piątek, 10 września 2021 roku, o godz.12.00 na kanale Youtube.com.

„Piosenka „Czas to miłość” powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem - jedni dla drugich. Nauka w nich zawarta jest ewangeliczna i ponadczasowa a wspólnym mianownikiem jest nadzieja i wiara w ludzi” – dzieli się Gabi Gąsior.

„Tworząc teledysk staraliśmy się ukazać wielopokoleniowość i ludzką różnorodność. Służyło temu zaproszenie tancerzy prezentujących różne style: taniec towarzyski, breakdance i balet współczesny.  Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym, do tego, by „podać drugiemu w potrzebie kubek świeżej wody”, do czego nieprzerwanie i ponadczasowo wzywa nas Prymas Tysiąclecia. Moim pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki - tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem „czas to miłość”. Chciałam także, by za słowem mogło pójść działanie, stąd moje zaangażowanie w akcję „Most do Nieba”, niosącą konkretną finansową pomoc dla pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie, powstałego z inicjatywy siostry Michaeli Rak w Wilnie” – dodaje wokalistka.

źródło: Mt 5,14 - youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-10 10:12:03
miniaturka

Podróż papieża szansą dla całej Europy

W najbliższą niedzielę Franciszek rozpocznie swoją pielgrzymkę na Słowację. Kościół słowacki oddycha dwoma płucami, wizyta papieża może być znakiem jedności dla całego Kościoła – uważa ojciec Jaroslav Lajčiak, wikariusz generalny greckokatolickiej diecezji koszyckiej.
2021-09-10 10:25:07
miniaturka
play

Niezwykły film o kard. Wyszyńskim w języku migowym!

Fundacja FONIS z Wrocławia przygotowała niezwykły film zatytułowany „Non possumus”. Jego niezwykłość polega na tym, że w filmie wystąpili niesłyszący i słabosłyszący aktorzy amatorzy. Publikujemy cały film na naszej stronie i zachęcamy do oglądania.
2021-09-10 10:35:27
miniaturka

Dr Mary Healy: uzdrowienie zaczyna się od przebaczenia

Występująca podczas Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego na Węgrzech amerykańska teolog Mary Healy, członek Papieskiej Komisji Biblijnej, wskazała na bliski związek przebaczenia oraz uzdrowienia wewnętrznego i fizycznego.
2021-09-10 11:55:55
miniaturka

Kard. Bo o Kościele w Azji i w Myanmarze: kultura i religia idą ramię w ramię

Birmański kardynał Charles Maung Bo w rozmowie z EWTN wyjaśnia sytuację Kościoła w jego kraju i całej Azji. Kultura i religia idą tam ramię w ramię, a tradycyjny szacunek dla rodziny jest nadal bardzo silny
2021-09-10 11:58:30
miniaturka

Bogatym życiem i proroczym widzeniem wszedł do historii Polski. Senat o kard. Wyszyńskim

Senatorowie w specjalnej uchwale podkreślają, że prymas był zwolennikiem zgody, ale nigdy ugody z rządem PRL. Przypominają, że władze PRL odmówiły wydania prymasowi Wyszyńskiemu w 1953 r. paszportu, by mógł odebrać w Watykanie godność kardynalską, a 25 września 1953 r. uwięziły go na 3 lata.
2021-09-10 12:22:44
miniaturka

Nie można być kapłanem indywidualistą. O kapłaństwie na VI Kongresie Nowej Ewangelizacji

„Można reformować struktury, ale bez nawrócenia kapłańskiego serca Kościół się nie zreformuje” – mówił abp Jorge Carlos Patrón Wong w czasie pierwszego dnia VI Kongresu Nowej Ewangelizacji, który od 9 do 11 września odbywa się w Łodzi.