Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-26 10:06
AC / Karmelitanki bose na Islandii

Cudownie wyśpiewane słowa miłości! Karmelitanki bose wydały płytę

Polskie siostry z Islandii wydały płytę „Wobec Piękności Bożej”. Utwory na niej zawarte są pięknym, muzycznych zapisem wspólnej, duchowej wędrówki sióstr i formą opisu wielkich dzieł, których Jezus dokonuje w ludzkich duszach.

Kontemplacyjna wspólnota polskich mniszek karmelitanek bosych mieszka na Islandii od 1984 roku. Siostry służą Kościołowi poprzez modlitwę i samotne życie w klauzurze. Swoją modlitwą i ofiarą ogarniają nie tylko mieszkańców Islandii, gdzie wezwał ich Pan, ale również wszystkich ludzi, a szczególnie drogi ich sercom kraj - Polskę.

Wydana przez siostry płyta „Wobec Piękności Bożej” zawiera 21 pięknych utworów w ich wykonaniu i aranżacji. Niemal wszystkie utwory umieszczone na płycie zostały skomponowane w islandzkim klasztorze. Niektóre teksty to poezje wielkich mistyków Karmelu, czy też modlitwy poetyckie. Większość jednak zrodziła się w sercach sióstr, podczas ich pobytu na Islandii. Cudowne, delikatne utwory są próbą wyrażenia tego, co czuje człowiek, stając w obliczu najwyższego i nieskończonego Piękna, jakim jest Bóg. Są zachwytem nad Jego działaniem w życiu świętych, jak i nad tym, co czyni w codzienności karmelitanek. Siostry wyrażają swoją tęsknotę za niebem, ale także wyśpiewują to, jak Pan Bóg jest obecny z nimi „tu i teraz”. Chcą zanieść ludziom przesłanie, że dobry Bóg wybiega wszystkim naprzeciw, pragnąc dla każdego stać się Bogiem bliskim.

Ten muzyczny krążek to dziękczynienie za 80 lat lat istnienia islandzkiego klasztoru i 35 lat obecności w nim polskiej wspólnoty. To także cegiełka, wspierająca siostry. Każdy, kto zakupi płytę sióstr, wspiera misyjny klasztor na Islandii i ma swój udział w głoszeniu Chrystusa aż po najdalsze wyspy. Siostry pamiętają o darczyńcach w swojej modlitwie.

Muzyczna prezentacja płyty >>

W powyższym linku muzyczna prezentacja płyty „Wobec Piękności Bożej”. Zachęcamy do obejrzenia. A nas zachwycił utwór o miłości, który tu prezentujemy. Siostry wyśpiewały słowa pięknej poezji św. Teresy od Jezusa. To prawdziwe, muzyczne ukojenie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-10-25 23:05:56
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu po niedzielnych profanacjach kościołów

Dzisiaj w wielu kościołach, uniemożliwiono osobom wierzącym modlitwę i przemocą odebrano prawo do wyznawania swojej wiary - napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym oświadczeniu wobec aktów przemocy.
2020-10-25 23:10:13
miniaturka

Nie jesteśmy bezsilni

„Nie trać odwagi, bądź sercem i daj serce!” – to przesłanie irlandzkiego bp. Brennana do katolików wyspy. „Oprócz maseczek, mycia rąk i dystansu społecznego potrzeba nam przede wszystkim nadziei na lepsze dni” – taka ma być odpowiedź katolików na ten trudny czas.
2020-10-25 23:12:22
miniaturka

Jezuita aresztowany w Indiach. Trwają starania o jego uwolnienie

Jezuita, o. Stan Swama to zakonnik, znany ze swojego zaangażowania na rzecz ludów tubylczych w Indiach. Został zatrzymany 8 października przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i oskarżony o spisek oraz terroryzm.
2020-10-26 10:30:44
miniaturka

Nadszedł czas, by ruch oazowy dał świadectwo wierności

Ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, apeluje do wszystkich związanych z oazą do wzmożonej modlitwy i świadectwa osobistego. Chodzi o wierność charyzmatowi i obronę życia nienarodzonych.
2020-10-26 11:19:36
miniaturka

Rodzice dziecka niepełnosprawnego mogą liczyć na pomoc

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą starać się o kilka rodzajów państwowej pomocy. Jakie świadczenia im przysługują? Przygotowano specjalne zestawienie.
2020-10-26 11:41:32
miniaturka

Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli…

Płaczemy po stracie bliskich, ale czy pamiętamy potem o nich w naszej codziennej modlitwie? Nasi zmarli sami sobie pomóc już nie mogą. Oni liczą na nas, na nasze modlitwy i ofiary.