Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-20 06:10
AC / Karmelitanki bose Islandia

Cudowna ikona św. Józefa! Karmelitanki z Islandii zachęcają do medytacji

Karmelitanki z Islandii zapraszają do modlitewnego spotkania z ikoną św. Józefa, która została napisana przez s. Miriam. „Ukazana na ikonie rzeczywistość materialna i duchowa mówi, kim św. Józef jest dla nas i kim może stać się dla każdego, kto zapragnie obrać go sobie za szczególnego patrona” – piszą siostry.

Autor/źródło: Karmelitanki bose Islandia, youtube.com

„Św. Józef, mąż sprawiedliwy, człowiek prześwietlony Jezusem... Zapraszamy do otwarcia drzwi i serc św. Józefowi, który pragnie spotkać się z każdym z Was poprzez medytację Jego oddanego Jezusowi i Maryi życia ukazanego w ikonie napisanej w naszym klasztorze” – piszą siostry karmelitanki bose z Islandii.

Siostry przygotowały niespodziankę. 19 marca 2021 roku nagrały medytację ikony św. Józefa. Ikona została napisana w klasztorze sióstr w 2009 roku przez s. Miriam. Poprzez tę ikonę siostry zapragnęły uczcić św. Józefa, jak również podziękować mu za jego nieustanną opiekę w ciągu dziejów klasztoru. Dlatego św. Józef z ikony nosi tytuł Patrona Karmelu w Hafnarfjordur na Islandii i Potężnego Wspomożyciela w każdej potrzebie.

„Ukazana na ikonie rzeczywistość materialna i duchowa mówi, kim św. Józef jest dla nas i kim może stać się dla każdego, kto zapragnie obrać go sobie za szczególnego patrona i opiekuna. Jemu powierzamy intencje każdego z Was” – piszą siostry z Islandii.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-19 13:21:57
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Aż trudno uwierzyć z jaką szybkością rozprzestrzeniają się nieuzasadnione pomówienia, podejrzenia, które w opinii publicznej stają się prawdziwymi wyrokami. Jako chrześcijanie nie powinniśmy brać w tym udziału, ale musimy propagować to, co prawdziwe, piękne, szlachetne.
2021-03-19 13:46:12
miniaturka

Prokuratura: popełniono przestępstwo podszywania się pod osobę biskupa Andrzeja Czai

Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdza, że prowadzi postępowanie w sprawie podszywania się pod osobę biskupa przez ks. Rafała C oraza Rafała S. Zarzuty zostały już potwierdzone, ale gromadzone są dalsze dowody w sprawie.
2021-03-19 15:00:23
miniaturka

Czy wiesz ile litrów wody kryje się w Twojej szafie?

Około 2 500 litrów wody pochłania wyprodukowanie 1 t-shirtu. Jeśli zdamy sobie sprawę z liczby ubrań jakie posiada przeciętny konsument szybko stanie się jasne, że mówimy o setkach tysięcy litrów wody zamkniętych w szafie. A na tym nie koniec...
2021-03-20 00:24:10
miniaturka

Nie ma zgody na tuszowanie pedofilii

„Pragniemy wszystkich zapewnić, że w naszej diecezji nie ma i nie będzie jakiegokolwiek przyzwolenia na tuszowanie przypadków wykorzystania seksualnego osób małoletnich” – czytamy w komunikacie diecezji bielsko-żywieckiej. Zgłoszone przypadki nadużyć są wyjaśniane oraz procedowane.
2021-03-20 10:21:24
miniaturka

„Święty Józef: Marzenie Powołania”

„Święty Józef wychodzi nam na spotkanie ze swoją łagodnością, jako święty z sąsiedztwa; jednocześnie jego mocne świadectwo może wyznaczyć nam kierunek na naszej drodze” – napisał papież Franciszek w orędziu na 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
2021-03-20 11:02:25
miniaturka

Liban pogrążony w kryzysie. Caritas apeluje o pomoc!

Sytuacja gospodarcza i społeczna w Libanie pogarsza się coraz bardziej, w miarę jak krajowa waluta traci na wartości w stosunku do dolara. Wśród ubożejącej z dnia na dzień ludności narasta wzburzenie. Libańczycy potrzebują pomocy, aby przetrwać.