Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-13 10:26
mk / vaticannews.va

Coraz więcej pielgrzymów przybywa na Jasną Górę

Po miesiącach pandemicznych obostrzeń coraz więcej pielgrzymów zaczyna przybywać na Jasną Górę. Już po raz czwarty dotarło m.in. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. W tym roku ze szczególną intencją – 12-godzinnej modlitwy, zwłaszcza za ofiary koronawirusa.

Autor/źródło: vaticannews.va

Pielgrzymce towarzyszyły słowa: „Z Maryją, opróżnijmy czyściec!”. „Nauka Kościoła mówi o tym, że czyściec istnieje a jedyną pomocą duszom tam cierpiącym, jest nasze błaganie do Boga” – przypomina s. Anna Czajkowska z częstochowskiego Centrum Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych zauważa, że pandemia ma ogromny wpływ także na sposób odchodzenia z tego świata, dlatego nasza modlitwa za zmarłych jest bardzo ważna: „Wiele z tych osób umierało w lęku, w niepogodzeniu z rzeczywistością, niektórzy po prostu stracili przytomność i odeszli. W duchu wiary chcemy ogarnąć wszystkich, modlić się za zmarłych, pomóc im w cierpieniu, w oczekiwaniu, w tęsknocie za Panem Bogiem”.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym powstało 38 lat temu na prośbę świeckich zainteresowanych pomocą zmarłym. Z dzienników duchowych świętych np. s. Faustyny dowiadujemy się, że w stanie oczyszczenia po śmierci znajdują się zarówno świeccy, jak i kapłani czy osoby konsekrowane. Każdy stan domaga się więc modlitwy i ofiary za zmarłych – za tych, którzy na ziemi nie do końca wydoskonalili się w miłości do Boga i bliźniego.

Członek Apostolstwa wspomaga zmarłych zwłaszcza przez ofiarę Mszy św., dobre uczynki, modlitwę, jałmużnę, odpusty. Modlitewną pamięcią członkowie wspólnoty obejmują także konających.

Izabela Tyras - Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-12 17:55:03
miniaturka

Kraska: dodatkowe środki na ochronę zdrowia chcemy obudować ustawami

Chcemy dodatkowe środki na ochronę zdrowia obudować odpowiednimi ustawami – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak mówił, ważny jest nie tylko sam dostęp do lekarza, do specjalisty, ale także jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych.
2021-06-13 08:15:37
miniaturka

Watykan popiera pokojową walkę Białorusinów

„Stolica Apostolska dalej z uwagą obserwuje rozwój wypadków na Białorusi i kroki podejmowane przez różne zainteresowane podmioty. Popiera przy tym naród białoruski w realizowaniu jego zgodnych z prawem żądań na drodze demokracji i pokoju” – napisał dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.
2021-06-13 10:23:35
miniaturka

W rzymskich katakumbach odkryto najstarszy obraz Wniebowstąpienia

Watykańskim archeologom udało się zidentyfikować najstarszy obraz Wniebowstąpienia. Znajduje się on w katakumbach Vigna Charaviglio, stanowiących część kompleksu nekropolii św. Sebastiana. Jego powstanie datuje się na przełom IV i V wieku.
2021-06-13 10:45:28
miniaturka

Szef WHO: liderzy G7 omawiali hipotezę wycieku wirusa z laboratorium w Chinach

Przywódcy grupy G7 omawiali o różne hipotezy wybuchu pandemii koronawirusa, w tym tę, że doszło do wycieku wirusa z laboratorium w chińskim mieście Wuhan i zgodzili się naciskać na Chiny, aby uzyskać więcej informacji – powiedział w sobotę szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
2021-06-13 10:55:42
miniaturka

USA: miesiąc po zniesieniu obowiązku noszenia masek, wielu Amerykanów nadal je nosi

Miesiąc po tym, jak amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ogłosiły, że zaszczepione osoby nie muszą już nosić masek w zamkniętych pomieszczeniach, wielu Amerykanów nadal je zakłada. W niektórych rejonach kraju robią to niemal wszyscy.
2021-06-13 11:14:47
miniaturka

Kaznodzieja z drzewa orzechowego. Dziś wspominamy św. Antoniego Padewskiego

Podobno głosił kazania, siedząc w konarach orzechowego drzewa w pobliżu Padwy, gdzie dziś znajduje się niewielki kościółek Sant’Antonio di Noce. Kościół katolicki wspomina 13 czerwca św. Antoniego Padewskiego - Doktora Kościoła i jednego z najpopularniejszych świętych.