Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-11 17:57
mk / vaticannews.va

Coraz więcej pielgrzymów na Jasnej Górze

Miniony tydzień na Jasnej Górze to m.in. modlitwa ponad tysięcznej rzeszy rowerzystów, błaganie za chorych i niepełnosprawnych oraz 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Przybyły też kolejne kompanie piesze, w tym jedna z najstarszych 222. Pielgrzymka Kalwaryjsko-Lanckorońska.

Autor/źródło: vaticannews.va

Także Jasna Góra dołączyła do tych wielu miejsc na świecie, gdzie szczególnie teraz zanoszona jest żarliwa modlitwa za przebywającego w szpitalu papieża Franciszka. O zdrowie dla Ojca Świętego proszą paulini i pielgrzymi. Kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak przypomina, że każdego dnia w Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest Msza św. za Papieża o godz. 18.30, także podczas codziennego Apelu Jasnogórskiego, Maryi polecana jest posługa Piotra. „W czasie jego pobytu w szpitalu nasza modlitwa płynie spod jasnogórskiej Ikony jeszcze bardziej. Prosimy dla Ojca Świętego o rychły powrót do zdrowia, by mógł dalej prowadzić Łódź Piotrową” – powiedział paulin.

O odkrycie wartości cierpienia modlili się uczestnicy 56. Pielgrzymki Apostolstwa Chorych. „Dzięki zrozumieniu sensu cierpienia w chorobie staje się ono nie przekleństwem a błogosławieństwem. To przywilej chrześcijan, którzy wiedzą, że zbawienie przyszło przez krzyż a nasza ofiara to pomoc innym w drodze do nieba” – mówił bp Romuald Kamiński. Przewodniczący Zespołu Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych apelował, by ideę Apostolstwa Chorych rozprzestrzeniać: „widzimy jak jesteśmy potrzebni, kiedy ofiarujemy nasze cierpienia, kiedy podejmujemy to z porą i ufnością wobec Boga, jak stajemy się współpracownikami i Pana Jezusa i Maryi”.

Najliczniejszą, bo prawie 900-osobową grupę stanowili uczestnicy 16. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. Przyjechali gwiaździście z ponad 40 miejscowości nawet z Kołobrzegu czy Szczecina łącząc się przed częstochowska archikatedrą i wjeżdżając razem na Jasną Górę: „W dobie tych trudnych czasów trzeba się wspierać w modlitwie, aby budować swoją wiarę i żeby pokazać też tą jedność, że nie tylko piesi pielgrzymi, ale też rowerowi łączą się w modlitwie”.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja odbywała się pod hasłem: „Ewangelia radosną obietnicą” i była dziękczynieniem, jak podkreślał, o. Tadeusz Rydzyk, za 30 lat istnienia i ewangelizacyjnej posługi Rodziny Radia Maryja Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

Izabela Tyras – Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-11 14:44:56
miniaturka

Badanie: uczniowie źle oceniają wywołane pandemią skutki zmian w szkole

W ciągu ostatniego roku więcej uczniów polubiło zdalną szkołę, ale wywołane pandemią skutki zmian w szkolnym życiu oceniają raczej negatywnie – wynika z badania przeprowadzonego przez twórcę dziennika elektronicznego i UAM.
2021-07-11 14:55:48
miniaturka

Najbardziej niebezpieczny wariant koronawirusa zagraża Europie

Delta, dotychczas najbardziej zaraźliwy wariant koronawirusa, jest obecny w prawie stu krajach na świecie i poważnie zagraża Europie. Naukowcy ostrzegają, że największe ryzyko grozi osobom niezaszczepionym oraz częściowo zaszczepionym.
2021-07-11 17:34:42
miniaturka

„To była nasza kochana córeczka”. Pacjentka prostuje głośną historię z Instagrama

„Ktoś wykorzystał naszą historię do promowania aborcji, my tego nie chcemy” – mówią Magdalena i Daniel Jaśkiewiczowie. Historia porodu ich córeczki została opisana na instagramowym profilu „Położnik bez lukru”. Teraz sami opowiadają o ciąży i krótkich chwilach, spędzonych z ukochaną córeczką.
2021-07-11 18:11:39
miniaturka

Pakistan: nadużycia w stosowaniu prawa o bluźnierstwie

Według Centrum Sprawiedliwości Społecznej w 2020 roku gwałtownie wzrosły nadużycia związane z ustawą o bluźnierstwie w Pakistanie. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uważa, że jej uchylenie jest sprawą bardzo naglącą i pilną.
2021-07-11 18:24:52
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Wytrwanie przy Jezusie, kiedy doświadczamy prześladowań i szyderstw ze strony najbliższych jest znakiem, że nasza wiara się hartuje. Wszak Jezus powiedział, że kto miłuje ojca i matkę, brata i siostrę, męża czy żonę bardziej niż Jego, nie jest godzien Zbawiciela.
2021-07-12 08:37:51
miniaturka

IMGW ostrzega: upał do 33 st. C na Wschodzie, burze z gradem na Zachodzie

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść tam 33 st. C. Natomiast w południowo-zachodniej części kraju należy spodziewać się burz z gradem.