Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-15 17:05
AC / BP Archidiecezji Warszawskiej

Codzienne transmisje z kościoła seminaryjnego w Warszawie: Msza, różaniec i adoracja

Od jutra Archidiecezja Warszawska przeprowadzi codzienne transmisje wieczornej Mszy św. oraz różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu z kościoła seminaryjnego w Warszawie.

Autor/źródło: Pixabay, Senlay, licencja: CC0

To odpowiedź na potrzeby wiernych, którzy skorzystali z dyspensy i pozostali w domach dostosowując się do zaleceń obowiązujących w czasie stanu epidemicznego.

Od poniedziałku 16 marca Msze i nabożeństwa będzie można śledzić w internecie, zarówno na stronach archwwa.pl jak i kanale You Tube archidiecezji warszawskiej.

W kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.30. Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 20.30 modlitwa różańcowa. Z tej wieczornej Mszy świętej i nabożeństw zostaną przeprowadzone transmisje. Podobnie będzie w kolejne dni.

W niedzielę z transmisji przygotowanej przez Archidiecezję Warszawską wraz z portalem Stacja7.pl skorzystało ponad 59 tys. osób. Ta liczba ciągle się zmienia (stan na godz. 16.30), a pełne statystyki będą znane jutro.

Dzięki udostępnionemu sygnałowi transmisję Mszy św. z kościoła seminaryjnego można było śledzić m.in. na portalach: Onet.pl, polskieradio.pl polskieradio24.pl, tvn24.pl oraz w Radiu Plus.

“Jeszcze nigdy Kościół nie był tak obecny w internecie, jak teraz. Jeszcze nigdy nie przekonaliśmy się, jak dalece nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwej, realnej Eucharystii i naszej na niej obecności. Kościół – to nigdy nie będzie e-Kościół” – komentuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej, archwwa.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-15 12:07:59
miniaturka

Watykan: uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału pielgrzymów!

Uroczystości liturgiczne Wielkiego Tygodnia w Watykanie odbędą się bez udziału pielgrzymów, którzy tradycyjnie bardzo licznie przybywali na nie do Wiecznego Miasta.
2020-03-15 12:36:39
miniaturka

Episkopat Hiszpanii apeluje o roztropność

Hiszpańscy biskupi apelują o roztropność i stosowanie się do decyzji władz w związku z epidemią koronawirusa.
2020-03-15 13:05:15
miniaturka

Prymas Polski zaleca korzystanie z dyspensy i prosi kapłanów o wyjście do wiernych

Uczestnicząc w Eucharystii za pośrednictwem transmisji bądźmy faktycznie on-line, a nie off-line robiąc inne rzeczy – mówi abp Wojciech Polak. Prymas Polski zachęca też księży, by – jeśli zostaną poproszeni – szli do wiernych z posługą sakramentalną.
2020-03-15 17:36:37
miniaturka

Bp Jeż: nie jesteśmy sami! Chrystus jest naszą nadzieją!

Nie jesteśmy sami - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze.
2020-03-15 18:31:07
miniaturka

Kard. Turkson: niektóre kraje nie podołają, czas na solidarność!

Kraje o słabym systemie służby zdrowia nie będą w stanie sprostać skutkom epidemii koronawirusa i zadbać o wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Trzeba więc wzmocnić współpracę i solidarność na szczeblu międzynarodowym, dzieląc się sprzętem i zasobami. Wskazuje na to pochodzący z Ghany kard. Peter Turkson.
2020-03-15 18:44:45
miniaturka

Ks. Parafiniuk zachęca młodzież do wyjątkowej modlitwy związanej z ŚDM

Dzisiejszego popołudnia papież Franciszek udał się z modlitwą do Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się ikona Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego - patronki Rzymian w czasach zarazy. Do modlitwy za wstawiennictwem Maryi czczonej w tym wizerunku zaprasza młodzież ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.