Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-04 13:36
mk

Co minutę w wyniku aborcji ginie 139 dzieci – wynika ze statystyk WHO

Oznacza to 200 tys. dzieci zabijanych w ciągu doby. „Za tą liczbą 139 stoją konkretne dzieci, z imienia i nazwiska, które po prostu nie mogły się narodzić” – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Autor/źródło: unsplash.com

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie dokonywanych jest średnio 73,3 mln aborcji. „To może się równać populacji Kandy, Australii i Kuby [łączenie]. A to tylko jeden rok” – komentuje tę statystykę Ken Rolheiser na łamach Carlyle Observer.

Przelicza, że to oznacza 200 tys. dzieci zabijanych w ciągu doby. W ciągu minuty to 139 śmierci w wyniku aborcji. 

„Wyobraźcie sobie, jeśli chcecie, 139 młodych ludzi, którzy właśnie ukończyli szkołę średnią. Wyjeżdżają na studia, do pracy, małżeństwa, zajęć życiowych. Wiele domów odczuwa ból rozłąki, radość i dumę, gdy ci młodzi ludzie wkraczają w kolejny etap życia” – pisze K. Rolheiser.

„Nie możemy zapominać, że aborcja jest okrutną i gwałtowną śmiercią człowieka, nie możemy się do niej przyzwyczaić i pozostać zadowoleni z siebie. Co możemy zrobić?” – dodaje. Apeluje, by zdobywać informacje, edukować innych, wspierać grupy pro-life modlitwą i darowiznami. „Możemy skoncentrować się na tworzeniu wspaniałych wyjątków od tej agendy śmierci” – dodaje, przywołując historie dzieci ocalonych z aborcji.

Na antenie TV Trwam statystyki WHO skomentowała także Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

„Za tą liczbą 139 stoją konkretne dzieci, z imienia i nazwiska, które po prostu nie mogły się narodzić” – mówiła. Podkreślała, że aborcja to „sytuacja, kiedy osoba dorosła, która powinna o to małe niewinne, bezbronne dziecko, czasem chore, które powinno być potraktowane jako pacjent, powinna się o to dziecko zatroszczyć, traktować je z największą troską, delikatnością i czułością, a pozbawia to dziecko życia”.

„Pamiętajmy, że za tymi strasznymi liczbami opublikowanymi przez WHO stoją też dramaty wielu kobiet. Nie dajmy sobie wmówić, że aborcja jest jakimś prawem kobiety, jest czymś najlepszym, co nas w życiu może spotkać, jakimś postępem. To jest zawsze przemoc dokonywana także na matce, na kobiecie, która często konsekwencje tej tragicznej decyzji dźwiga na barkach, nierzadko samotnie, do końca swojego życia” – zaznaczyła Magdalena Guziak-Nowak

Źródła: Carlyle Observer, TV Trwam

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-04 11:03:11
miniaturka

Grupa Enea dla zrównoważonego rozwoju

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi to symboliczna data przypominająca o tym, że należy zachować równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych oraz przyszłych pokoleń.
2021-05-04 11:05:53
miniaturka

Francja: film o św. Joannie d’Arc wycofany, bo lektorką jest konserwatywna dziennikarka

Film dokumentalny miał zostać wyemitowany 8 maja z okazji uroczystości, upamiętniających wyzwolenie Orleanu przez św. Joannę. Regionalna stacja telewizji publicznej wstrzymała jednak emisję, ponieważ jako lektorka w filmie wystąpiła konserwatywna dziennikarka.
2021-05-04 13:00:25
miniaturka

Marginalizacja i fałszowanie – jak Zachód przekazuje historię chrześcijaństwa?

Kościół jest na Zachodzie czymś, co trzeba nieustannie atakować, z czego trzeba kpić, czego historię należy fałszować w taki sposób, aby pasowała ona do dominującej narracji, która głosi m. in., że najwybitniejszym filozofem w dziejach Europy, a może i świata był Karol Marks – powiedział prof. Wojciech Roszkowski.
2021-05-04 13:49:15
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Aby wydać owoce, winny krzew wymaga pielęgnacji. Boski Ogrodnik troszczy się o jego oczyszczenie ze wszystkiego, co utrudnia plonowanie. Przycinając dziczejące pędy, kaleczy krzew. Taką moc oczyszczającego ranienia ma słowo Boże. Jest to niezbędny proces, aby życiodajne soki nie powodowały wzrostu tylko liści, lecz też owoców.
2021-05-04 14:06:43
miniaturka

Kard. Ruini: Kościół nie ma prawa błogosławienia par homoseksualnych

O stanowisku Kościoła wobec błogosławienia związków homoseksualnych przypomniał wieloletni współpracownik św. Jana Pawła II kardynał Camillo Ruini. Na łamach dziennika Il Foglio ukazał się wywiad z purpuratem na temat zapowiedzianej na 10 maja grupy księży z krajów języka niemieckiego akcji błogosławienia par homoseksualnych.
2021-05-04 14:46:06
miniaturka

Został powołany specjalny zespół ds. badania mutacji koronawirusa

Powstał specjalny zespół ds. badania mutacji koronawirusa – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak podkreślił, badanie nowych mutacji koronawirusa, w tym dwóch nowych ognisk tzw. mutacji indyjskiej, jest kluczowe dla niedopuszczenia do kolejnej fali zakażeń.