Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-18 17:45
S. Zielińska / Salve TV

Co ma wspólnego Patryk Vega, "Botoks", ksiądz kulturysta i ksiądz, który był skinheadem?

Autorzy książki "#Kawa z Bogiem, czyli jak rozumieć to, w co wierzę", mówią co ma wspólnego Patryk Vega, film "Botoks", Bóg i ksiądz, który był skinheadem.

Gośćmi Tematu Dnia Salve TV byli Katarzyna Szkarpetowska i ks. Przemysław "Kawa" Kawecki, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiadali o tym jak powstawała książka "#Kawa z Bogiem, czyli jak rozumieć to, w co wierzę".

- Oglądam film o własnym życiu, który być może trochę jest ekstremalny jak "Botoks", choć rodzi pewnie więcej uczuć i emocji, przynajmniej u mnie, bo to moje osobiste życie - mówił ks. Kawecki, nawiązując do okładki książki i rekomendacji Patryka Vegi.

- Myślę, że dojrzałość człowieka polega na tym, że oglądając się w przeszłość mówię, ale to była kaszana, wstyd, ale generalnie to jest moje życie. Gdyby nie te historie, które mnie spotkały, to może nie spotkałbym Boga i nie doświadczył Go w taki sposób, że potem efektem tego było moje kapłaństwo - dodawał.

- Ostatnio Polskę zgorszył ksiądz kulturysta, więc nie mogę zbyt wiele opowiedzieć. Kiedy szedłem do seminarium, to moi koledzy okrzyknęli to "hitem roku" - opowiadał.

Jak podkreślała Kasia Szkarpetowska, "żeby napisać z kimś książkę, to trzeba przynajmniej tę osobę lubić".

- Książka jest tego owocem. Pracowało się nad nią fantastycznie - zaznaczyła.

 Staraliśmy się udzielić odpowiedzi na te najważniejsze pytania. Myślę, że to książka dla osób, które poszukują, które są w kościele, ale niekoniecznie czują się w nim dobrze, znajdują się na obrzeżach. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie - podsumowała.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-18 13:32:07
miniaturka
play

Rzym: przygotowania do Światowego Dnia Ubogich

Kościół przygotowuje się na I Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty już teraz osobiście angażuje się w pomoc dla ubogich za pośrednictwem swego jałmużnika abp Konrada Krajewskiego.
2017-11-18 13:51:08
miniaturka

Oświadczenie "Tygodnika Powszechnego" ws. ks. Adama Bonieckiego

Dziś ogłoszona została decyzja prowincjała Zgromadzenia księży marianów, który pozbawił ks. Bonieckiego możliwości swobodnego wypowiadania się w mediach. Redakcja "Tygodnika Powszechnego" odpowiada.
2017-11-18 17:22:55
miniaturka

Papież do Fundacji Josepha Ratzingera – Benedykta XVI

Prawda Chrystusowa nie jest dla solistów, lecz jest symfonią: domaga się życzliwej współpracy i harmonijnego dzielenia się. - mówił Papież w czasie wręczania nagród przyznanych przez Papieską Fundację Josepha Ratzingera – Benedykta XVI.
2017-11-18 17:59:11
miniaturka

Polscy bezdomni spotkali się z papieżem Franciszkiem

Trzej uczestnicy programu wychodzenia z bezdomności i uzależnień "Damy Radę", prowadzonego przez Caritas Polska, spotkali się z papieżem Franciszkiem na pl. Świętego Piotra.
2017-11-18 18:23:04
miniaturka

Prymas Polski do członków KIK: Modlitwa jest szkołą nadziei

„Modlitwa jest darem i łaską. Nie jest wytworem naszych tęsknot i pragnień. Nie jest projekcją naszych własnych oczekiwań. Nie jest rezultatem jakichś ułomnych kalkulacji.” - mówił abp Wojciech Polak.
2017-11-18 19:10:15
miniaturka

Zmarł ks. Andrzej Szpak duszpasterz hipisów

W sobotę 18 listopada w Krakowie zmarł ks. Andrzej Szpak, salezjanin, wieloletni duszpasterz hipisów, narkomanów, młodzieży ulicy.