Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-19 16:38
JR / vaticannews.va

Chrześcijanie w Korei Południowej włączają się do modlitwy w intencji obrony życia

Południowokoreańscy katolicy dołączają się do organizowanej przez grupę 40 Dni dla Życia kampanii modlitewnej w intencji obrony życia i przeciw legalizacji aborcji. Czterdziestodniowy maraton modlitewny ma pomóc położyć kres temu procederowi.

Autor/źródło: Unsplash.com

Główną częścią przedsięwzięcia jest 40-dniowa modlitwa na popularnym w Seulu leśnym szlaku turystycznym Gyeongui Line. Pro-liferzy w Korei zachęcają także chrześcijan do wzięcia udziału w modlitwie w innych miejscach, całodniowych czuwaniach przed klinikami aborcyjnymi bądź do podjęcia postu.

W czerwcu chrześcijańskie grupy obrońców życia w Korei Płd., Stowarzyszenie Medyczne Pro-Life, Beautiful Picket, organizacja non-profit w obronie życia oraz Komitet na rzecz Życia Archidiecezji Seulskiej wyraziły solidarność z kampanią. „Chociaż nie możemy legalnie zapobiec aborcji, wierzymy, że możemy zmienić obecną sytuację, modląc się szczerze i ufając Panu. Ważne jest również, aby modlić się i pościć w tej samej intencji” – powiedział ksiądz Park Jung-woo, sekretarz Komitetu.

40 Dni dla Życia jest międzynarodową kampanią chrześcijańską, założoną przez grupę pro-life w Teksasie w USA w 2007 roku w celu położenia kresu „niesprawiedliwości aborcji”. Jak podaje grupa, kampania przyciągnęła nawet milion wolontariuszy z 63 krajów. Według organizacji, każdego roku na całym świecie dokonuje się 40 milionów aborcji.

Organizatorzy podają, że dzięki kampanii uratowano przed aborcją prawie 20 tys. istnień ludzkich, 221 osób zaprzestało działalności związanej z aborcją, a 112 placówek aborcyjnych zostało zamkniętych. Wydarzenie potrwa od 22 września do 21 października.

Marek Krzysztofiak SJ – Watykan


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-19 14:53:19
miniaturka

Prezydent: dzięki trudowi rolników mamy w Polsce zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe

Dzięki trudowi rolników mamy w Polsce zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe – mówił prezydent Andrzej Duda w niedzielę w Warszawie podczas Dożynek Prezydenckich. Prezydent dziękował rolnikom za to, że przyjechali na dożynki do Warszawy ze wszystkich regionów Polski.
2021-09-19 15:37:19
miniaturka

Abp Jędraszewski: Na godność nie trzeba zasłużyć. Przynależy ona każdemu od poczęcia

Jakie perfidne metody nacisku próbuje się stosować, obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli w imię tzw. tolerancji to, co uwłaszcza naprawdę godności człowieka – powiedział na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
2021-09-19 16:32:41
miniaturka

W Warszawie rozpoczyna się konferencja o ochronie nieletnich w Kościele

W Warszawie rozpoczyna się dziś międzynarodowa konferencja o ochronie nieletnich w Kościele. Biorą w niej udział przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oraz reprezentanci Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej. W programie znajduje się nabożeństwo pokutne, w którym uczestniczą osoby skrzywdzone.
2021-09-20 08:53:31
miniaturka

Papież prosi, by „dobro pokrzywdzonych nie zostało zepchnięte na drugi plan”

Do wsłuchania się w wołanie osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zachęcił papież Franciszek w swoim wideoprzesłaniu uczestników konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej, która rozpoczęła się w niedzielę 19 września br. w Warszawie.
2021-09-20 09:35:51
miniaturka

Misja utrzymania zapalonej lampki przy tabernakulum na tureckiej ziemi

W Turcji Ewangelia głoszona jest za pomocą dzieł miłosierdzia. Istniejące obostrzenia sprawiają, że otwarta ewangelizacja jest praktycznie niemożliwa. „Naszą misją jest szeptanie o Jezusie i utrzymywanie Jego żywej obecności w Eucharystii” – podkreśla mianowany ostatnio przez Franciszka nowy wikariusz apostolski Stambułu.
2021-09-20 09:54:16
miniaturka

Przewodniczący KEP: troska o dobro skrzywdzonych powinna być naszym priorytetem

„Troska o dobro skrzywdzonych powinna być naszym priorytetem” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas międzynarodowej konferencji poświęconej ochronie małoletnich w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej.