Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-15 14:54
JR / lifesitenews.com

Chrześcijanie muszą być gotowi do przyjmowania każdej formy męczeństwa

Chrześcijanie powinni być gotowi na nowy wiek męczeństwa – na męczeństwo zrzeczenia się niektórych swobód, na znoszenie białych męczeństw, bez względu na to, jakie cierpienie by one oznaczały, aby być wiernym Jezusowi Chrystusowi – powiedział bp Joseph Strickland.

Autor/źródło: Pixabay, HoliHo, licencja: CC0

Biskup Joseph Strickland w jednym z odcinków „The Bishop Strickland Show” skupia uwagę na znaczeniu i potrzebie przygotowania chrześcijan do męczeństwa w jakiejkolwiek formie i kiedykolwiek nadejdzie. 

Bp Strickland i gospodarz Terry Barber rozmawiają o proklamacji prezydenta Trumpa z okazji 850. rocznicy męczeństwa św. Tomasza Becketa. Biskup Strickland nazwał proklamację prezydenta formą „prawdziwego przywództwa”.

Biskup Strickland stwierdza, że Tomasz Becket „wolał umrzeć niż ugiąć się pod jakimkolwiek innym autorytetem”.

Biskup podkreślił potrzebę, aby chrześcijanie w dzisiejszym społeczeństwie byli gotowi i chętni do cierpienia dla Jezusa Chrystusa, tak jak czyniło to wielu męczenników Kościoła na przestrzeni dziejów.

Bp Strickland wzywa chrześcijan, aby „byli gotowi na nowy wiek męczeństwa – na męczeństwo zrzeczenia się niektórych swobód. Na znoszenie białych męczeństw, jakiekolwiek cierpienie by oznaczały, bez względu na to, co oznacza ostracyzm (…) aby być wiernym Jezusowi Chrystusowi”.

Strickland mówi, że musimy się modlić, abyśmy „byli prowadzeni mądrością Bożą i Duchem Świętym” i mogli rozpoznać, kiedy konieczne jest męczeństwo. Jeśli do tego dojdzie, „nie możemy zaprzeczyć prawdzie i powinniśmy się opierać” – mówi.

Na koniec, opisując historię innego męczennika, św. Tomasza More'a, biskup Strickland powiedział, że „powinniśmy być mądrzy i przebiegli, nawet jeśli musimy skorzystać z prawa i wszelkich dostępnych środków, aby prawnie zakwestionować wszelkie ograniczenia głoszenia prawdy Jezusa Chrystusa, Dziesięciu Przykazań i nauki Kościoła”.

Źródło: lifesitenews.com

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-15 12:45:24
miniaturka

Kościół w Niemczech jednoznacznie sprzeciwia się eutanazji!

Kościół katolicki w Niemczech sprzeciwił się propozycji przeprowadzania eutanazji w szpitalach i domach opieki społecznej prowadzonych przez Kościoły. Do krytyki przyłączyła się Rada Kościoła Ewangelickiego, dystansując się od propozycji trojga ewangelickich teologów!
2021-01-15 13:18:58
miniaturka

Papież: słowa mogą być gestem czułości albo... mogą zabijać!

Wypowiadane przez nas słowa mogą być pocałunkiem, gestem czułości, lekarstwem, ale mogą stać się też nożem, szpadą, czy śmiercionośną amunicją. Franciszek pisze o tym we wstępie do książki „Nie obmawiać innych”, która jest swoistym vademecum użycia słowa, opracowanym na podstawie papieskiego nauczania.
2021-01-15 14:11:52
miniaturka

Nawet 50 mln zł kary za naruszenie wolności słowa w internecie

Serwisy społecznościowe nie będą mogły usuwać wpisów ani blokować kont polskich użytkowników, jeśli zamieszczone w nich treści nie łamią polskiego prawa. Powstanie Rada Wolności Słowa. Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało szczegóły nowej ustawy.
2021-01-15 15:46:16
miniaturka

„Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego w niecodziennym wykonaniu [WIDEO]

Klasyki polskiej piosenki po francusku śpiewa Francois. Właśnie ukazał się teledysk do jego utworu „J’aime me retrouver là”. „Chodzi o to, żeby inne kultury też mogły poznać i kochać Polskę tak jak ja” – mówi artysta.
2021-01-15 16:16:27
miniaturka

Nadchodzi śnieg i mróz. Tak zimno nie było od dwóch lat!

Nadchodzący weekend, w trakcie którego temperatura może spaść do -22 st. na wschodzie Polski, będzie najzimniejszym od dwóch lat – ostrzega w rozmowie z PAP rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Duży mróz i opady śniegu spodziewane są już w nocy z piątku na sobotę.
2021-01-15 16:54:16
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

„Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają” (Mk 2,17). Z punktu widzenia duchowego, bez pomocy Jezusa my wszyscy źle się mamy, i wszyscy potrzebujemy Jego uzdrawiającej łaski...