Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-20 13:16
AC / CFC,liveaction.org

Chicago: kobieta uratowała niemowlę pozostawione na śmietniku!

Małe dziecko znalazła kobieta, która przeszukiwała śmieci w Chicago w poszukiwaniu materiałów nadających się do recyklingu. Jednym z pozostawionych tam przedmiotów była komoda. Kiedy kobieta spojrzała do szuflady, dokonała przerażającego odkrycia: noworodek, który wciąż żył, został tam pozostawiony na śmierć.

Autor/źródło: youtube.com - WGN News, screenshot, edit

Kiedy kobieta odkryła, że w szufladzie jest małe dziecko, była godzina 8 rano. W tym dniu przedmioty zostałyby wywiezione przez służby wywożące śmieci. Gdyby nie poszła szukać rzeczy nadających się do recyklingu, strach pomyśleć, co by się mogło stać. Carlos Bracero mieszka blisko miejsca, w którym znaleziono dziecko i był jednym z wielu świadków, którzy opowiedzieli, jak kobieta odkryła noworodka. „Dzięki Bogu, że dziecko wciąż żyło, oddychając, zdrowe” – powiedział. „To dobra wiadomość”.

Kobieta trzymała dziecko, dopóki nie przybyły służby. Matthew Lang, jeden ze strażaków, rozmawiał z CBS 2 o uratowaniu dziecka. „Spojrzałem przez okno i po prostu widziałem tę rozhisteryzowaną kobietę, wymachującą rękami” – powiedział, wyjaśniając, że początkowo spodziewał się najgorszego. „Nie wiemy, kto tam położył dziecko. Mój umysł uspokoił się, gdy tylko zobaczyłem, że dziecko porusza się i płacze. To było prawie surrealistyczne” – dodał.

Na szczęście dziecko reagowało dobrze, a Lang zauważył, że ma najwyżej kilka dni. „Wciąż miał podłączoną pępowinę, którą musieliśmy się zająć” – powiedział. „Zaniosłem go do karetki, kiedy przyjechali sanitariusze, i nie chciałem go puścić. Otworzył oczy i rozejrzał się po karetce, uśmiechnął się lekko, trzymając za nasze palce. Spojrzał mi prosto w oczy. Te duże brązowe oczy, nigdy tego nie zapomnę” – mówi strażak.

Maluszek został przewieziony do Szpitala Dziecięcego w Lurie, gdzie leczą go lekarze. Ale to doświadczenie nadal prześladowało strażaka, który napisał o tym na Facebooku, wzywając ludzi do odpowiedzialnego oddawania noworodków, zamiast wyrzucania ich do śmieci. Post szybko się udostępnił. „Mieliśmy ludzi aż z Missisipi, którzy chcieli uzyskać informacje o tym, jak adoptować to dziecko” – powiedział. „Umacnia to moją wiarę w ludzkość”.

W 2001 roku wprowadzono w stanie Illinois prawo „bezpiecznej przystani”, pozwalające każdemu rodzicowi na bezpieczne przekazanie noworodka w wieku 30 dni lub młodszego do dowolnego szpitala, posterunku policji, straży pożarnej lub placówki ratunkowej. Dziecko można pozostawić personelowi placówki anonimowo, bez żadnych konsekwencji prawnych.

źródło: CFC, liveaction.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-20 12:34:34
miniaturka

Uczelnie szykują się do nauki stacjonarnej w nowym roku akademickim

Polskie uczelnie, m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet SWPS czy Politechnika Wrocławska, szykują się do zajęć stacjonarnych w nowym roku akademickim. Gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła, są gotowe do przejścia na naukę zdalną.
2021-08-20 12:48:34
miniaturka

Chrześcijańskie podejście do osób transpłciowych: miłość domaga się prawdy

Chrześcijańska wrażliwość na problemy osób transpłciowych powinna łączyć w sobie postawę miłości oraz prawdy. Nie można przyjmować uproszczonych rozwiązań proponowanych przez aktywistów i mylnych poglądów na temat płci – naucza dokument wydany przez amerykańską diecezję Arlington.
2021-08-20 13:08:27
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Groźba podwójnego życia w obszarze wiary i moralności nie dotyczy tylko biskupów i kapłanów. Każdy z nas może odczuć pokusę udawania człowieka prawego i moralnego, w rzeczywistości luźno traktując zarówno wiarę, jak i moralność.
2021-08-20 14:13:16
miniaturka

Małopolski sejmik nie uległ Komisji Europejskiej i utrzymał deklarację anty-LGBT

Chociaż KE groziła wstrzymaniem funduszy unijnych, radni sejmiku nie uchylili deklaracji „w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”. „Zaproponowano nam kupczenie wolnością i wartościami” – komentuje małopolska kurator oświaty B. Nowak.
2021-08-20 14:20:02
miniaturka

Warmińsko-mazurskie: większość bocianów już odleciała do Afryki

Większość bocianów gniazdujących w woj. warmińsko-mazurskim w ostatnich dniach odleciało. Ptaki zmierzają do Afryki. Bociany, które wciąż są w regionie, w większości zimę spędzą w południowej Europie – poinformował PAP ornitolog Sebastian Menderski z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PTOP).
2021-08-20 14:39:21
miniaturka

Edukacja domowa. Jak wpływa na relacje?

Aneta Rajner rozmawia z Idą Zajbert, byłą pracownik korporacji, a obecnie matką trojga dzieci, które uczą się w ramach edukacji domowej. Poruszają temat edukacji domowej i jej wpływu na relacje, jakie dzieci budują ze swoimi rówieśnikami i z rodzicami.