Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-01 11:55
Anna Bajon / Agnieszka Kropiwiec

Charytatywny Jarmark Wielkanocny na Freta

7 kwietnia – na tydzień przed Niedzielą Palmową – plac przed kościołem św. Jacka w Warszawie przy ulicy Freta 10 wypełnią stoiska, na których będzie można zakupić dekoracje i ozdoby wielkanocne, rękodzieło, książki oraz kartki świąteczne.

Autor/źródło: Grupa Charytatywni Freta

Na odwiedzających czeka również kawiarnia oraz antykwariat. Stoiska będą czynne od godziny 9:00 do 22:30. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na organizację wyjazdu wakacyjnego dla 30 podopiecznych grupy Charytatywni Freta.

W tym roku odbędzie się szósta edycja Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego, który organizuje Grupa Charytatywni Freta. W niedzielę 7 kwietnia na placu przed kościołem oo. Dominikanów przy ulicy Freta 10, staną stoiska handlowe. Będzie można na nich zakupić ozdoby i kartki oraz rękodzieło. Miłośnicy dobrej literatury i muzyki z płyt winylowych z pewnością znajdą coś dla siebie na stoisku antykwariatu oraz Klubu książkowego św. Jacka. Przez całe wydarzenie będzie działała charytatywna kawiarnia, gdzie będzie można ogrzać się przy kubku ciepłej kawy lub herbaty oraz zjeść smakowite ciasto.

Całkowity dochód z tegorocznego Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny do Piwnicznej dla 30 dzieci - podopiecznych Grupy Charytatywni Freta.

Głównym organizatorem Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego Grupa Charytatywni Freta, która działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, opieki medycznej i psychologicznej, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-01 10:40:06
miniaturka

Papież zachęca do ekumenizmu miłosierdzia

W czasie spotkania w katedrze w Rabacie z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz z Ekumeniczną Radą Kościołów Papież podkreślił, że chrześcijanie w Maroku są niczym mała garstka zaczynu błogosławieństwa oraz braterskiej miłości.
2019-04-01 10:52:01
miniaturka

Andrychów: Złoty jubileusz kapłaństwa ks. kardynała Stanisława Ryłki

- Wspólnota parafii św. Macieja ma szczególny tytuł do radości i dumy, bo to również w jej środowisku, młody Stanisław przez pierwsze osiemnaście lat swego życia dojrzewał do odpowiedzialnej służby w Kościele – najpierw w Kościele krakowskim, a następnie powszechnym.
2019-04-01 11:19:44
miniaturka

Jan Paweł II – odchodzenie Pasterza (fakty i opinie)

Jutro, 2 kwietnia, przypada 14. rocznica śmieci Jana Pawła II. Z tej okazji rocznicy publikujemy kilkadziesiąt faktów i opinii związanych z odchodzeniem Papieża.
2019-04-01 12:10:25
miniaturka

Beskidy: na Matysce zapłonie „Ogień Lolka”

Na szczycie Matyska w Radziechowach w Beskidzie Żywieckim zapłonie 2 kwietnia „Ogień Lolka”. W ten sposób wierni uczczą 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Pod gigantycznym krzyżem milenijnym odbędzie się modlitewne czuwanie, a o 21.37 zapłonie specjalne ognisko pamięci.
2019-04-01 13:05:15
miniaturka

CBOS: umacnia się rola rodziny w życiu Polaków

Mimo przemian społeczno-ekonomicznych rola rodziny w życiu Polaków nie maleje, ale się umacnia – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).
2019-04-01 13:50:16
miniaturka

Poznań: jubileuszowe Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli

Tradycyjnie na placu pod Dzwonem Pokoju na poznańskiej Cytadeli odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. W tym roku to największe widowisko pasyjne w Europie, łączące tradycyjny przekaz z nowoczesnymi środkami technicznymi i artystycznymi, zostanie wystawione po raz dwudziesty.