Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-14 13:42
S. Zielińska / Caritas Polska

Caritas: Tytka charytatywna pełna serca

Wkrótce ruszy nowy projekt Caritas Polska o nazwie "Tytka charytatywna". Zainauguruje go nietypowa konferencja prasowa, która odbędzie się 16 listopada.

Autor/źródło: pixabay, cocoparisienne, licencja: CC0

Caritas Polska serdecznie zaprasza do udziału w nietypowej konferencji prasowej, która będzie miała miejsce w czwartek, 16 listopada, o godz. 12.00 w jadłodajni Caritas przy ul. Żytniej 1A w Warszawie.

Dlaczego nietypowej? Podczas naszego spotkania pracownicy jadłodajni wraz z biskupem Rafałem Markowskim przygotują pierogi, które trafią do podopiecznych jadłodajni. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na codzienną pracę na rzecz potrzebujących w prowadzonych przez Caritas jadłodajniach i barach, a także pokazać, że każdy z nas może włączyć się do ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tytka charytatywna”.

Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką” artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemicznymi – które zostaną następnie rozprowadzone wśród najuboższych. Jeszcze puste papierowe torby trafią do parafii, instytucji i firm, które mogą je wypełnić zakupionymi przez siebie produktami i dostarczyć do parafialnych Caritas.

Z tą ogólnopolską akcją włączamy się w obchody I Światowego Dnia Ubogich wyznaczonego przez Papieża Franciszka na dzień 19 listopada. Chcemy konkretnie odpowiedzieć na wezwanie Ojca Świętego „do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”.

Źródło: Marta Walasik-Sałek, Caritas Polska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-14 12:21:00
miniaturka

Panama: 25 tys. wolontariuszy pomoże w organizacji ŚDM

25 tys. wolontariuszy krótkoterminowych pomoże w przygotowaniu i obsłudze 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 - informują organizatorzy spotkania. Wśród nich znajdzie się 5 tys. wolontariuszy międzynarodowych, także Polacy.
2017-11-14 12:53:39
miniaturka

Koncert z okazji I Światowego Dnia Ubogich

W niedzielę 19 listopada w sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1 w Warszawie, w koncercie charytatywnym organizowanym przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej wystąpi Agnieszka Musiał.
2017-11-14 13:18:20
miniaturka

Ponad pół wieku czekali na patrona

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie ponad pół wieku czekał na swojego patrona. Decyzja zapadła. Zostanie nim św. Maksymilian Maria Kolbe.
2017-11-14 14:17:23
miniaturka

Nie Przeocz Chrystusa! Trwa modlitewne „JERYCHO”

W niedzielę 12 listopada w kościele św. Barbary rozpoczęło się modlitewne Jerycho - nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubogich, za miasto Kraków, całą archidiecezję oraz Nową Ewangelizację miasta.
2017-11-14 14:48:27
miniaturka

KUL - odnowienie doktoratu s. prof. Zofii Zdybickiej

16 listopada odbędzie się uroczyste odnowienie doktoratu siostry profesor Zofii Józefy Zdybickiej, urszulanki, współtwórczyni Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, długoletniej dziekan Wydziału Filozofii KUL.
2017-11-14 15:09:27
miniaturka

1050 lat pierwszego biskupstwa w Polsce

W 2018 roku przypada 1050-lecie biskupstwa w Poznaniu, pierwszego na ziemiach polskich. 14 listopada w Sekretariacie KEP zaprezentowano program obchodów jubileuszowych, które odbędą się pod hasłem „Poznań. Chrystus i my”.