Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-14 13:42
S. Zielińska / Caritas Polska

Caritas: Tytka charytatywna pełna serca

Wkrótce ruszy nowy projekt Caritas Polska o nazwie "Tytka charytatywna". Zainauguruje go nietypowa konferencja prasowa, która odbędzie się 16 listopada.

Autor/źródło: pixabay, cocoparisienne, licencja: CC0

Caritas Polska serdecznie zaprasza do udziału w nietypowej konferencji prasowej, która będzie miała miejsce w czwartek, 16 listopada, o godz. 12.00 w jadłodajni Caritas przy ul. Żytniej 1A w Warszawie.

Dlaczego nietypowej? Podczas naszego spotkania pracownicy jadłodajni wraz z biskupem Rafałem Markowskim przygotują pierogi, które trafią do podopiecznych jadłodajni. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na codzienną pracę na rzecz potrzebujących w prowadzonych przez Caritas jadłodajniach i barach, a także pokazać, że każdy z nas może włączyć się do ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tytka charytatywna”.

Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką” artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemicznymi – które zostaną następnie rozprowadzone wśród najuboższych. Jeszcze puste papierowe torby trafią do parafii, instytucji i firm, które mogą je wypełnić zakupionymi przez siebie produktami i dostarczyć do parafialnych Caritas.

Z tą ogólnopolską akcją włączamy się w obchody I Światowego Dnia Ubogich wyznaczonego przez Papieża Franciszka na dzień 19 listopada. Chcemy konkretnie odpowiedzieć na wezwanie Ojca Świętego „do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”.

Źródło: Marta Walasik-Sałek, Caritas Polska


Podziel się tym materiałem z innymi: