Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-13 11:12
Anna Bajon / Caritas Polska

Caritas Polska zaprasza widowisko niepodległościowe „Wolność we krwi”

Na oczach ponad 50 tysięcy widzów gwiazdy polskiej sceny zaprezentują losy rodziny, które splatają się z historią ostatnich 100 lat naszej Ojczyzny.

Autor/źródło: Caritas Polska

W historii naszego kraju bohaterskie postawy Polaków często szły w parze z miłością do Boga i do Ojczyzny. 15 sierpnia, w święto Wniebowstąpienia NMP i Narodowym Dniu Wojska Polskiego, chcielibyśmy serdecznie zaprosić do udziału w wyjątkowym widowisku multimedialnym na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zachęcamy do przyjęcia zaproszenia i wspólnego doświadczenia artystycznych i duchowych wrażeń.

Na widowisko zaprasza także występujący w widowisku aktor Radosław Pazura: – To będzie piękny dzień. Chciałbym, byśmy wszyscy wspólnie przeszli przez 100 lat polskiej niepodległości, naszej niełatwej, ale wzruszającej historii.

***

Mobilna Ambasada Niepodległej odwiedza polskie regiony i diecezje zachęcając do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Jej trasa wiedzie przez 100 miejscowości w całej Polsce. Bus Caritas peregrynuje po Polsce z ikoną Maryi Współczującej z Aleppo. Wojna w Syrii trwa dłużej niż największy konflikt w dziejach ludzkości, czyli II wojna światowa. Podarowany Polakom przez mieszkańców Syrii wizerunek Maryi Współczującej przypomina Polakom o potrzebie modlitwy o pokój, za Syrię i jej rodziny. Odwiedzinom Busa towarzyszą świadectwa mieszkańca Syrii, który opuścił kraj, aby rozpocząć nowe życie w Polsce. Mówi o trudnościach z jakimi każdego dnia mierzą się Syryjczycy, a także o nieocenionej pomocy jaką niesie im Caritas Polska. Do dzisiaj (13.8.2018) Bus Caritas odwiedził 12 diecezji i archidiecezji.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Niepodległość Polski, Wolność we krwi, widowisko