Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-10 10:07
AC / Łukasz Sośniak SJ/vaticannews.va

Caritas Internationalis nie przestanie pomagać pomimo koronawirusa

Władze Caritas Internationalis zdecydowały, że pomimo epidemii koronawirusa, zamkniętych szkół, kościołów i odwołanych imprez, jej działania na rzecz ubogich nie zostaną zawieszone.

Autor/źródło: pixabay, Sillylilly

„Przygotowujemy się do działania w warunkach zagrożenia. Ci, którzy mają taką możliwość, będą pracowali w swoich domach” – powiedział John Aloysius, sekretarz generalny Caritas Internationalis.

Władze Caritas Internationalis zdecydowały, że pomimo epidemii koronawirusa, zamkniętych szkół, kościołów i odwołanych imprez, jej działania na rzecz ubogich nie zostaną zawieszone. „Przygotowujemy się do działania w warunkach zagrożenia. Ci, którzy mają taką możliwość, będą pracowali w swoich domach”– powiedział John Aloysius, sekretarz generalny Caritas Internationalis.

Organizacja informuje swoich pracowników o zagrożeniach i sposobach zapobiegania im. „Wysłaliśmy do wszystkich komunikaty z informacjami na temat aktualnej sytuacji i rozwoju choroby. Znalazły się tam również instrukcje z zakresu zachowania higieny i działań zapobiegawczych” – wyjaśnił Aloysius.

Ponieważ włoskie władze zdecydowały o zamknięciu szkół, wiele młodych mam, które pracują w Caritasie musi zająć się swoimi dziećmi. „Wspieramy je i tak organizujemy pracę, żeby mogły wykonywać swoje zadania w domach, będąc jednocześnie przy dzieciach” – zapewnia sekretarz kościelnej organizacji. Ograniczane są również podróże, chyba że jest to absolutnie konieczne.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: zdrowie, pomoc, Caritas Internationalis, ubodzy, medycyna, higiena, koronawirus