Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-10 09:58
AC / Beata Zajączkowska/ vaticannews.va

Caritas Bangladeszu na pierwszej linii pomocy powodzianom

Nadal krytyczna pozostaje sytuacja w Bangladeszu, gdzie trwające od tygodni obfite deszcze spowodowały ogromną powódź. Szacuje się, że co najmniej jedna czwarta terytorium tego ubogiego kraju jest pod wodą. Na pierwszej linii pomocy znajduje się bengalska Caritas.

Autor/źródło: Pixabay, fethiopia, licencja: CC0

W tym jednym z najuboższych państw Azji potężna woda zniszczyła ponad milion domów. Prawie sześć milionów osób szuka schronienia w prowizorycznych ośrodkach dla powodzian, w których wsparcie niosą także wolontariusze Caritas. „Potrzeby są ogromne. Przede wszystkim dostarczamy żywność, leki i wodę pitną” – podkreśla Sukleash George Costa z bengalskiej Caritas. Wskazuje, że z pomocy Kościoła najbardziej korzystają muzułmanie, będący w Bangladeszu większością.

„Nigdy nie uzależnialiśmy niesienia wsparcia od wyznawanej religii. Głosimy Jezusa także przez dzieła miłosierdzia” – podkreśla Costa. Wyznaje, że duży niepokój budzi fakt, iż obecna sytuacja się przedłuża, a tragedia dotknęła przede wszystkim najuboższych. Bez wsparcia z zewnątrz tych ludzi czeka długotrwały głód.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-09 10:21:26
miniaturka

Chiny: oficjalny optymizm Watykanu i Pekinu w sprawie odnowienia umowy sprzed dwóch lat

Oficjalny optymizm w sprawie przedłużenia ważności porozumienia watykańsko-chińskiego w sprawie mianowania przez papieża biskupów katolickich w Państwie Środka wyraził magazyn „Global Times”, będący dodatkiem do organu Komunistycznej Partii Chin (KPCh) – „Dziennika Ludowego”. Ważność tego dokumentu, zawartego czasowo 22 września 2018 na dwa lata, wygasa za półtora miesiąca.
2020-08-10 08:24:28
miniaturka

Powołaniowy sierpień w Brazylii

Jest już tradycją Kościoła w Brazylii przeżywanie miesiąca sierpnia, jako czasu poświęconego powołaniom. Jest to zaproszenie do modlitwy i refleksji. Świętowaniem Dnia Ojca rozpoczął się Krajowy Tydzień Rodziny.
2020-08-10 09:02:32
miniaturka

Złe wieści z Pakistanu: islamski wyrok dekretuje porwania chrześcijanek

„Islamski wyrok zamiast sprawiedliwości” – tak adwokat 14-letniej chrześcijanki uprowadzonej w Pakistanie skomentował wyrok Sądu Najwyższego w Lahaurze. Maira Shahbaz została uprowadzona przez muzułmanina, który siłą zmusił ją do ślubu i przejścia na islam. Rodzina od miesięcy walczyła o powrót córki do domu, jednak sąd wziął stronę porywacza.
2020-08-10 09:33:44
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Wartość sprawiedliwości

Jakże bardzo różni się perspektywa doczesnego życia i wieczności. Wie o tym tylko ten, kto zasmakował rozkoszy wiary. Patrząc na ofiarę z życia męczenników widać, że byli to ludzie, którzy potrafili patrzeć dużo dalej, niż sięga wzrok przeciętnego śmiertelnika. Patrzyli bowiem na wieczność.
2020-08-10 09:34:08
miniaturka

Polacy pomagają Kościołowi na Wschodzie

Trwające wciąż zagrożenie koronawirusem to wyzwanie dla wielu wspólnot i organizacji kościelnych. Tak jest na Ukrainie, gdzie kapłani i osoby konsekrowane, organizują w wielu miejscach nie tylko pomoc duchową, ale także wsparcie materialne.
2020-08-10 09:43:46
miniaturka

Licheń: Spotkanie rodzin z Jezusem w domu Matki

Aby wszystkie rodziny były środowiskami wzrostu w wierze, mądrości oraz łasce u Boga i ludzi modlono się podczas Spotkania rodzin z Jezusem w domu Matki, które odbyło się w niedzielę, 9 sierpnia w licheńskiej bazylice.