Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-01-29 15:54
AC / tom, KAI

Caritas Azji koordynuje walkę z koronawirusem!

Caritas Azji wspiera walkę sąsiednich krajów Chin z rozprzestrzenianiem się koronawirusa „2019-nCoV”.

Autor/źródło: photogenica.pl, Dave and Les Jacobs

W piątek organizacje Caritas krajów Azji chcą omówić wspólną strategię na konferencji w stolicy Kambodży, Phnom Penh, poinformował w środę prezydent Caritas Asia Benedict Alo D'Rozario w rozmowie z azjatycką agencją katolicką "Ucanews".

"Podobnie jak w przypadku klęsk żywiołowych, Kościół i Caritas współpracują z agencjami rządowymi", podkreślił D'Rozario. Personel katolickich szpitali został poinstruowany, aby przygotować się na możliwą epidemię wirusa. „2019-nCoV” przenosi się między osobami i powoduje chorobę płuc.

W ciągu ostatniej nocy w Chinach zgłoszono około 1500 nowych przypadków. Zwiększyło to liczbę infekcji do ponad 6 tys., a ponad 130 osób zmarło. W Azji południowo-wschodniej najbardziej dotkniętym krajem jest Tajlandia z 14 przypadkami infekcji. 23 podejrzane przypadki zarejestrowano na Filipinach. Chiński ekspert od chorób układu oddechowego i ekspert rządowy Zhong Nanshan spodziewa się, że fala infekcji osiągnie szczyt w pierwszej połowie lutego.

W międzyczasie Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF wysłał do Chin sześć ton środków pomocy. Jak poinformowano w Nowym Jorku transport masek oddechowych i odzieży ochronnej z Kopenhagi trafił w środę do Szanghaju.

tom (KAI) / Bangkok


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Chiny, Bangkok, Caritas Azji, koronawirus