Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-29 12:50
S. Zielińska / Bartek Pulcyn

Caritas Archidiecezji Warszawskiej - GRAm Serca

GRAm Serca, to akcja Caritas Archidiecezji Warszawskiej, którą organizuje dla swoich najmłodszych podopiecznych. W ramach akcji zbierane są gry planszowe, przy których będą mogli spędzać czas uczestnicy letnich kolonii Caritas AW.

Autor/źródło: Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Caritas Archidiecezji Warszawskiej zaprasza do podzielenia się sercem z najmłodszymi podopiecznymi i włączenia się w wiosenną zbiórkę gier planszowych.

Od kilku lat uczestnicy organizowanych przez Caritas AW kolonii letnich coraz chętniej spędzają swój wolny czas grając w gry planszowe. To nie tylko świetna rozrywka, ale przede wszystkim dobry sposób na integrację z rówieśnikami oraz bardzo ciekawa alternatywa dla dystansujących od otoczenia gier komputerowych czy aplikacji mobilnych.

- Po sukcesie przeprowadzonej jesienią 2016 roku akcji „Książki pełne życia”, w ramach której, dzięki pomocy darczyńców, stworzyliśmy bibliotekę dla 150 pacjentów Hospicjum Stacjonarnego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego tym razem zachęcamy do wsparcia naszych kolonistów. - piszą organizatorzy akcji.

Wakacje z Caritas AW spędzi w tym roku około 800 dzieci, w tym 120 z Ukrainy i Białorusi.

Gry nowe lub używane w bardzo dobrym stanie można przekazywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00 w biurze Caritas AW, ul. Krakowskie Przedmieście 62.


Źródło: Bartek Pulcyn , Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-29 11:57:11
miniaturka

Polska prasa katolicka dla najmłodszych czytelników

Katolickie pisma dla najmłodszych uczą, bawią i wychowują, a co najważniejsze, stanowią doskonałą pomoc dla rodziców w kształtowaniu katolickiej hierarchii wartości u swoich pociech. "Ola i Jaś", "Anioł Stróż", "Mały Gość Niedzielny", „Promyczek Dobra” - propozycji wydawniczych nie brakuje.
2017-05-29 12:29:26
miniaturka

X Święto Dziękczynienia

Pod hasłem "Dziękujemy za chleb" już po raz dziesiąty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Niedziela 4 czerwca będzie okazją do dziękczynienia za życie i posługę św. Brata Alberta oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.
2017-05-29 12:37:17
miniaturka

Msza Święta Prymicyjna Ks. Łukasza w parafii rzymskokatolickiej w Kotłowie

„Sprawuję tę Ofiarę pierwszy raz, ale też tak jakbym sprawował ją ostatni raz”- powiedział rozpoczynając Mszę Świętą w parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Kotłowie Ks. Łukasz Urban
2017-05-29 13:50:46
miniaturka

Warszawa: Artyści wspierają bezdomnych

Talerz bigosu od Radka Pazury, Krzysztofa Ziemca, Rafała Sisickiego, Violi Brzezińskiej i wielu innych artystów otrzymają bezdomni podczas akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów przy jadłodajni na Miodowej w Warszawie.
2017-05-29 14:22:40
miniaturka

Kraków: barka ewangelizacyjna powraca na Wisłę

Słynne krakowskie rejsy ewangelizacyjne, podczas których głoszono Słowo Boże, powracają na Wisłę. Kapitanem spotkania na barce w najbliższy piątek będzie ks. Krzysztof Wernicki SAC.
2017-05-29 15:09:46
miniaturka

Gliwice: bp Jan Kopiec poświęcił Oddział Kardiologii

Dziś, 29 maja, odbyło się otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego oddziału kardiologicznego w Szpitalu Miejskim w Gliwicach. Oddział poświęcił bp Jan Kopiec.