Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-11-29 11:15
MG / vaticannews, Rafał Łączny – Warszawa

Caritas apeluje o pomoc dla Albanii, Dżibuti i Somalii

O wsparcie dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi Albańczyków, ale też mieszkańców Dżibuti i Somalii, którzy walczą z powodzią zaapelowała Caritas Polska.

Autor/źródło: vaticannews.va
W północno-zachodniej Albanii zniszczone zostały setki budynków, a pod gruzami wciąż mogą znajdować się dziesiątki osób. Największym problemem jest brak jedzenia i schronienia. Natomiast Dżibuti i Somalia dotknięte zostały powodziami. Tymczasem od kilku lat tysiące ludzi mieszkają w obozach dla uchodźców. Mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

„Tam przede wszystkim jest kryzys migracyjny, bowiem w sąsiednim Jemenie jest wojna domowa, ludzie uciekają, jest coraz więcej uchodźców, coraz więcej problemów. Natomiast Dżibuti to bardzo mały kraj, zamknięty, a więc tam potrzebują naszej pomocy. Caritas Polska już wsparła ten kraj w tym roku kwotą ponad 500 tysięcy złotych” - poinformował ks. Iżycki.


Pomóc można wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 72052. Wpłat dokonywać można także na konto Caritas Polska, którego numery znaleźć można na stronie caritas.pl.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, pomoc humanitarna, trzęsienie ziemi, Albania, Dżibuti