Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-08 16:29
Karol Regulski

"Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania" - wystawa

Międzynarodowa wystawa fotograficzna "Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania" w Dobrym Miejscu. Jej inauguracja miała miejsce w 2018 r. w Bostonie, w ramach Festiwalu Filmowego Camino de Santiago.

Jest jednym z elementów przygotowań do Jubileuszowego Roku Jakubowego 2021, kiedy na Drodze św. Jakuba w Hiszpanii (Camino de Santiago) pojawi się więcej niż zazwyczaj osób z całego świata.


"Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania" – to nowy kreatywny projekt zrealizowany przez Turismo de Galicia przy współpracy z Xacobeo 21. Wystawę tworzy dziewiętnaście obrazów o wielkiej sile emocjonalnej i towarzyszące im video.


Autorem fotografii jest pochodzący z Monforte de Lemos - Manuel Valcárcel Cape . Zajmuje się on fotografią dokumentalną i ma za sobą wiele podróży do różnych zakątków świata, których efektem były liczne publikacje takie jak: Nomadzi, Woda, Krez Ziemi, Powrót do Źródeł, Rzym, Jerozolima, Santiago. Jego wystawy oglądała publiczność wielu światowych stolic.


Wystawa - "Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania"

Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek

Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20

Ekspozycja: od 2020-01-04 do 2020-01-29


Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także