Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-13 12:51
ds

Camerata Silesia Janowi Pawłowi II

Zapraszamy na cykl koncertów, których tematem przewodnim jest uczczenie Jana Pawła II oraz objawień fatimskich oraz popularyzacja dzieł polskich twórców muzyki sakralnej w kraju i na świecie. Pierwszy koncert z cyklu już dziś, 13 lipca na kanale Youtube. Początek o godzinie 18.00.

Autor/źródło: materiały organizatora koncertu 'Camerata Silesia Janowi Pawłowi II'

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" serdecznie zaprasza 13  lipca o godzinie 18:00 na koncert-online, który odbędzie się na kanale YouTube Zespołu: 

https://www.youtube.com/cameratasilesiakatowice

Będzie to koncert z cyklu "Camerata Silesia Janowi Pawłowi II" w ramach  programu "Kultura w sieci" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. 

Program wydarzenia: 

  • Anton Bruckner - "Ave Maria"
  • Jan Paweł II - "Źródło"
  • Marian Sawa - "Tota pulchra es"

Wykonawcy:

  • Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia"
  • Aleksandra Poniszowska - sopran
  • Anna Szostak - dyrygent
  • Adam Myrczek - recytacja
  • ks. Łukasz Pasuto - tłumacz migowy

Całość opatrzona będzie tłumaczeniem na język migowy.

Serdecznie zachęcamy do słuchania i oglądania.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-13 11:21:39
miniaturka

Bez zawieszenia broni trudno będzie wygrać z koronawirusem

W starożytności przerywano wojny na czas igrzysk olimpijskich. W tym roku pandemia spowodowała przeniesienie olimpiady, ale wojny trwają nadal. W wielu krajach działania zbrojne uniemożliwiają walkę z koronawirusem, leczenie chorych, a nawet dostarczanie podstawowej pomocy humanitarnej.
2020-07-13 11:59:20
miniaturka

Matko, daj nam siłę ducha i przywróć nam jasność oceny tego, co jest dobre i co jest złe

Kierujemy nasz wzrok ku Matce Bożej Jasnogórskiej, naszej Królowej, i wołamy: Matko, ratuj! Matko, daj nam siłę ducha, dzięki któremu nie ulegniemy dyktaturze mniejszości! Przywróć nam jasność oceny tego, co jest dobre i co jest złe! - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.
2020-07-13 12:32:38
miniaturka

Podsumowanie wyborów prezydenckich: jak głosowali Polacy?

Wynik wyborów jest już znany, choć nie wpłynęły jeszcze wszystkie protokoły. Jak jednak zaznaczył przewodniczący PKW Sylwester Marciniak brakujące głosy nie są w stanie zmienić rezultatu. A jakie były wybory Polaków w poszczególnych miastach i województwach?
2020-07-13 14:45:49
miniaturka

Zwierzchnik polskich luteranów: zmiana Hagia Sophia w meczet to krok konfrontacyjny

- To krok w kierunku konfrontacji - tak decyzję władz tureckich o przekształceniu dawnej świątyni chrześcijańskiej a obecnie muzeum Hagia Sophia w meczet ocenia bp Jerzy Samiec, zwierzchnik polskich luteranów i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE).
2020-07-13 14:51:09
miniaturka

Turcja: co się stanie z Hagia Sophia po przekształceniu jej w meczet?

Hagia Sophia w Stambule nadal będzie nosić swą nazwę po przekształceniu w meczet. Przewodniczący urzędu ds. religii Ali Erbaş zapewnił, że w mocy pozostaje również nazwa przyjęta w 1453 roku: Wielki Meczet Ayasofya. W pewnej mierze będzie także można zwiedzać tę starochrześcijańską świątynię.
2020-07-13 15:00:43
miniaturka

H. Destivelle OP: zamiana Hagii Sophii w meczet to rozdrapywanie ran przeszłości

Reislamizacja dawnej chrześcijańskiej bazyliki Hagia Sophia w Stambule „niepotrzebnie rozdrapuje rany przeszłości”. Stwierdził tak o. Hyacinthe Destivelle, dyrektor Instytutu Studiów Ekumenicznych na rzymskim Angelicum, długoletni pracownik Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.