Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-12 16:02
AC / niedziela.pl, lk / KAI

Była naczelna "Niedzieli" powołana do Rady Programowej TVP

Red. Lidia Dudkiewicz, była redaktor naczelna katolickiego tygodnika "Niedziela", została powołana do Rady Programowej TVP.

Autor/źródło: Pixabay, jackmac34, licencja: CC0

Lidia Dudkiewicz przez 38 lat współtworzyła „Niedzielę” jako redaktor, sekretarz redakcji, zastępca redaktora naczelnego, a w latach 2014-2019 jako redaktor naczelna.

"Jako redakcja czujemy się wyróżnieni, że nasza „Szefowa”, z którą przez wiele lat mieliśmy codzienny kontakt, została w ten sposób doceniona przez Radę Mediów Narodowych" - czytamy w informacji opublikowanej na stronach internetowych katolickiego tygodnika.

Red. Lidia Dudkiewicz jest ponadto konsultorem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz radcą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. W 2018 r. została nagrodzona przez Stolicę Apostolską odznaczeniem „Pro Ecclesiae et Pontifice".

Rada Programowa TVP jest organem opiniodawczo-doradczym Telewizji Publicznej w sprawach programowych. Składa się z 15 członków, których powołuje Rada Mediów Narodowych. 10 z nich reprezentuje ugrupowania parlamentarne, a pozostałych 5 powołuje się z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów. Kadencja Rady Programowej TVP trwa 4 lata.

niedziela.pl, lk / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-12 13:59:18
miniaturka

Ks. Studenski: nie „mumifikujmy” Boga - utrzymujmy z Nim żywą relację

Przed zjawiskiem „mumifikacji” Boga, które zastępować może doświadczenie żywej relacji z Nim, przestrzega ks. dr Marek Studenski – autor specjalnych materiałów duszpasterskich na rozpoczynający się 15 września IX Tydzień Wychowania.
2019-09-12 14:48:29
miniaturka

Spragniony i Wir życia – dwie rzeźby nad Wisłą

W ramach projektu „Sztuka na brzegu” na Bulwarach Wiślanych udostępnione zostały instalacje – rzeźby dwójki młodych artystów, przedstawicieli polskiego urban artu.
2019-09-12 15:04:54
miniaturka

Poznań: wkrótce Ogólnopolski Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich

Niemal 240 osób z całej Polski i z ośrodków polonijnych, zaangażowanych w pracę na rzecz małżeństwa i rodziny, weźmie udział w Ogólnopolskim Zjeździe Animatorów Spotkań Małżeńskich, który w dniach 13-15 września odbędzie się w Poznaniu.
2019-09-12 15:58:31
miniaturka

Papież do augustianów: pokora otwiera serce Boga i ludzi

Ojciec Święty przyjął na audiencji augustianów bosych, którzy przeżywają tzw. „Rok charyzmatu”. Ich dewizą są słowa: „Szczęśliwi w służbie Najwyższego w duchu pokory”.
2019-09-12 23:26:42
miniaturka

Bp Janiak poświęcił dobudowaną część Domu Księży Emerytów

W siódmą rocznicę ingresu do kaliskiej katedry biskup kaliski Edward Janiak poświęcił dobudowaną część Domu Księży Emerytów im. Św. Jana Pawła II oraz figurę św. Józefa. W nowym budynku przygotowano 12 mieszkań.
2019-09-13 07:38:22
miniaturka

Papież o potrzebie nowego humanizmu

Do podejmowania starań na rzecz realizacji paktu wychowawczego, wyrażającego dążenia do solidarnego humanizmu zachęcił Franciszek w przesłaniu na inaugurację Paktu Wychowawczego.