Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-01 15:59
ds / Vatican News

Burkina Faso: kardynał i arcybiskup z koronawirusem

Metropolita Wagadugu w Burkina Faso kard. Philippe Ouédraogo jest zarażony koronawirusem. Po pozytywnym wyniku testu na obecność COVID-19, 75-letni hierarcha został przewieziony do szpitala. Wcześniej na leczenie trafił emerytowany arcybiskup Koupeli Séraphin François Rouamba.

Autor/źródło: Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Wikariusz generalny stołecznej archidiecezji poprosił katolików i wszystkich mieszkańców kraju o modlitwę w intencji kardynała i „wszystkich innych chorych oraz tych, którzy ich leczą”. Poinformował ponadto, że stan obydwu hierarchów przebywających w szpitalach jest stacjonarny.

Zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi wprowadzonymi przez burkińskie władze episkopat tego kraju zawiesił do odwołania wszystkie liturgie i działalność duszpasterską, poza udzielaniem wsparcia najuboższym oraz uchodźcom, którzy w wyniku działań islamistów musieli opuścić swe domy. Zaapelował zarazem do wiernych o post i usilną modlitwę w intencji ustania epidemii.

Pierwsze przypadki koronawirusa zanotowano w Burkina Faso w drugiej połowie marca. Prawie 250 osób jest zarażonych, 31 przebywa w szpitalach, a 12 zmarło.


źródło: Beata Zajączkowska, Vatican News


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, Afryka, koronawirus