Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-04 18:28
AC / Krzysztof Bronk

Bułgaria: dla prasy wizyta Papieża to wydarzenie roku

Niewielka wspólnota katolicka w Bułgarii dobrze przygotowała się do rozpoczynającej się jutro podróży apostolskiej Papieża Franciszka – uważa brat Marcin Grec przełożony lokalnej wspólnoty kapucynów.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

Przygotowania te miały charakter przede wszystkim duchowy. Modlono się za Franciszka, zgłębiano jego nauczanie, a także przypominano postaci dwóch innych papieży, którzy byli związani z Bułgarią: Jana XXIII i Jana Pawła II.

Jak mówi polski kapucyn, wizyta Następcy Piotra jest wydarzeniem dla całego narodu. Wiele miejsca poświęca jej prasa, która już teraz okrzyknęła ją wydarzeniem roku.

Mówi brat Grec.

Media koncentrują się na ubóstwie i prostocie Franciszka

- Papież Franciszek często pojawia się w prasie albo w innych mediach, ponieważ jest przedstawiany jako pewna alternatywa. Pokazuje, w jaki sposób przywódca chrześcijański może żyć i głosić Ewangelię czy prawdy moralne – powiedział Radiu Watykańskiemu brat Grec. – Trzeba podkreślić, że media widzą przede wszystkim sposób życia Franciszka, który wybiera rzeczy proste, ubogie. Rezygnuje z pompy na rzecz prostych gestów i bycia blisko ludzi, szczególnie biednych i opuszczonych.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-04 17:09:47
miniaturka

4 maja – wspomnienie św. męczennika Floriana, patrona strażaków

W kalendarzu liturgicznym Kościół katolicki wspomina 4 maja św. Floriana męczennika. Tegoż dnia jest również obchodzony Międzynarodowy Dzień Strażaka (ang. International Firefighters' Day – IFFD).
2019-05-04 17:27:25
miniaturka

Widowisko patriotyczne w Bolesławcu

"Póki my żyjemy" - to tytuł widowiska taneczno-muzycznego o walce o niepodległą Ojczyznę, które odbyło się w Bolesławcu.
2019-05-04 17:48:20
miniaturka

5 maja: III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w niedzielę 5 maja, będziemy obchodzić III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
2019-05-04 18:37:19
miniaturka

Rzecznik KEP: wypowiedź red. Jażdżewskiego to przejaw nienawiści wobec ludzi wierzących

Mowa nienawiści wobec ludzi wierzących? Wczorajsza wypowiedź Pana redaktora Leszka Jażdżewskiego tak właśnie została odebrana.
2019-05-04 19:00:34
miniaturka

Św. Florian - niezłomny żołnierz Bożej i ludzkiej sprawy

- Zapatrzeni w prawdę o zmartwychwstałym i tryumfującym Chrystusie, rozumiemy, że mamy iść przez świat z orędziem o zwycięskim Panu - mówił abp Marek Jędraszewski w krakowskiej Bazylice św. Floriana podczas odpustowej Mszy św. w intencji małopolskich strażaków.
2019-05-04 20:49:56
miniaturka
play

Woda i ogień, czyli wspominamy św. Floriana

Czy te dwa żywioły, woda i ogień to naprawdę tradycyjne przeciwieństwa? Moim zdaniem, zwłaszcza jako religijne symbole, nie tylko się uzupełniają, ale wręcz siebie potrzebują...