Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-20 08:19
AC / Radio Watykańskie

Buenos Aires: duchowni z ubogich dzielnic sprzeciwiają się ustawie proaborcyjnej

„Razem z ubogimi troszczymy się o życie” – to tytuł dokumentu, w którym duchowni z Buenos Aires sprzeciwiają się ustawie proaborcyjnej zaproponowanej przez argentyński rząd.

Autor/źródło: Pixabay, Pexels, licencja: CC0

Autorami tekstu są tzw. curas villeros, księża niosący na co dzień pomoc najuboższym z peryferii.

„Projekt ustawy nie został przedstawiony w programie wyborczym rządu” – podkreślają kapłani z tzw. miast ubóstwa (villas miserias). Dokument podpisali dwaj argentyńscy biskupi, kapłani i osoby konsekrowane z wielu zgromadzeń zakonnych.

Zawsze byliśmy po stronie życia, zwłaszcza tego, które jest zagrożone – twierdzą kapłani. Według nich jednym ze sposobów na zmniejszenie liczby aborcji jest uproszczenie procesu adopcyjnego, którego złożoność uniemożliwia adopcję wielu mniej zamożnym rodzinom. Pomoc, którą w slumsach Buenos Aires niosą duchowni, jest często jedynym wsparciem, jakie otrzymują mieszkające tam kobiety i dzieci.

„To, czego potrzeba w tych dzielnicach to zdecydowana walka z ubóstwem. Nie chcemy więcej ofiar” – podkreślają w dokumencie księża z villas miserias.

mn/rv, sir


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, Argentyna, prawo, ubodzy, duszpasterstwo, Buenos Aires, ustawa, villas miserias